S O R U-C E V A P K Ö Ş E S İ

324 Responses to S O R U-C E V A P K Ö Ş E S İ

 1. admin diyor ki:

  Nihat Yıldız diyor ki:
  15 Mayıs 2012, 18:25
  Selamun aleykum yıllardır üzerimde hasıl olan bir rahatsızlıktan dolayı her ay bacak baldır kaslarımda çiglik agrısına benzer bir agrı beni 4 ila 5 gün kadar kıvrandırıyor tıbbın bulguları sedimantasyon ve crp degerlerim yüksek cıkıyor hacamatın faydası olurmu

  admin diyor ki:
  18 Mayıs 2012, 8:04
  Ve aleykum selam muhtemelen fibromiyalji olabilir, ne olursa olsun Hacamat ağrı tedavisinde çok başarılıdır.

  admin diyor ki:
  28 Mayıs 2012, 18:04
  Ve aleykum selam, Kişiden kişiye değişmekle beraber 3-5 seans genelde yeterli oluyor ve hasta ilaçları bırakıyor.. Tansiyonla ilgili sayfamızı okuyun inşallah.

  mehmet a. diyor ki:
  27 Mayıs 2012, 17:47
  Sinüzit için saçları kazıtmakmı gerekli?

  admin diyor ki:
  28 Mayıs 2012, 18:07
  Sinuzit için kafa arkasından yapılacak hacamat destekleyici tedavi mahiyetindedir. hacamat gerekli ve dolayısı ile kupaların kapatılacağı bölgelerde saçlar 3 numara olmalı. Bununla beraber biz sinüzitte Tıbbi Sülük Tedavisini tavsiye ediyoruz.

  Nur Şevval diyor ki:
  29 Mayıs 2012, 09:49
  Selamün aleküm hocam
  ben yaklaşık 1 yıldır anjiyoödem oluyorum bunun herhangi bir tedavisi yokmuş.Ancak sık sık yüzüm şişiyor,kızarıyor,ve altı su topluyor ardından ise yüzümdeki derilerim parça parça soyuluyor acaba buna hacamat yaptırmak istesem yüzümemi hacamat yapılır yoksa başka bir uvzumamı birde hacamat uygunmudur bu hastalık için?

  admin diyor ki:
  29 Mayıs 2012, 21:43
  Ve aleykum selam, Allah c.c. tedavisini yaratmadığı hastalığı vermemiştir…Sizdeki rahatsızlığa kuşpalazı da derler, hacamatla beraber sülük tedavisi de yaptırırsanız çok istifade edersiniz. Uygulama karaciğer böbrek ve kuyruk sokumu bölgelerinden olmalı.. , mümkünse sülük tedavisi ile beraber yaptırın.

 2. mehmet a. diyor ki:

  Selamlar hocam sinüzit içün saçları kestirmesek başka bir ylu yöntemi yokmudur?

  • Admin diyor ki:

   Sinuzit daha ziyade hirudoterapinin (sülük uygulaması) endikasyonuna giriyor. hacamat bir miktar tesir edebilir. Bununla beraber baş bölgesinden yapılacak hacamat uygulamasında saçların 3 numaraya kadar kısaltılması ensizyonların derinliğini ayarlabilme noktasında önemlidir.

 3. mehmet diyor ki:

  hayırlı günler hocam. benim bir kız kardeşim var. kaygı bozukluğu yaşıyor ve korkuyor. hacamat bu hastalık için uygun mudur?

  • admin diyor ki:

   Selamlar anksiyete bozukluğunda çok etkilidir, baş arkasındaki 3 noktadan ve bir ay sonra da sırttaki üç temel noktadan olsun, hacamat için dikat edilmesi gereken günlere saatlere riayet etsin ve şifayı Allah’tan istesin.

 4. İsmail SALTIK diyor ki:

  Selamlar, Hocam beni kan tutuyor, hacamat yaptırmamın sakıncası var mı?

  Ayrıca kardeşimde de sık sık baş ağrısı var, sürekli ağrı kesici alıyor, artık alışkanlık haline gelmiş ve bundan kurtulmak istiyor, hacamatın faydası olur mu?

  • admin diyor ki:

   Ve aleykum selam, hacamat baş ağrısında bildiğimiz en etkili yöntemdir..Hadisde buyrulduğu üzere; Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)in hizmetçisi Selma (Radiyallahu Anha) şöyle dedi
   ;Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem), başı ağrıyan kişiye hacamat ol derdi. Ayakları ağrıyan kişiye de ayaklarına kına yak derdi.
   Ebu Davud 3858, İbni Mace 3502, Tirmizi.
   Kan tutan arkadaşlara alkol koklatmak, hacamatla çıkanları göstermemek gibi yöntemler var, mani değildir olabilirsiniz..

 5. Erol Tuna diyor ki:

  Hocam Allah razı olsun ayaklardaki yanma geçti, birde bu hafiflik hissi geçecek diye korkuyorum şimdi inşallah devam eder

 6. ahmet ali diyor ki:

  SA. hocam .daha önce (3 ay kadar) istanbull da hacamat 0ldum ancak kan çıkmadı ..Size de hacamat olmak istiyorum ne yapmam lazım bana ne gibi önerileriniz olur.

  • admin diyor ki:

   Aleykum selam, bazı bölgelerde kan çıkışı çok az olabilir, bu bazal metabolizmanın yavaşlamasına bağlı olarak dolaşımın zayıfladığını gösterir. Hacamat öncesi sıcak banyo yapılması, titreşimli masaj aleti ile uygulama bölgesi canlandırılırsa sonuç daha iyi olur, günlere ve saatlere de riayet etmek bu konuda önemlidir, akşam saatleri yahut hicri 1-15 arası tarihlerde kan çıkışı nispeten az olur.içinde bulunduğumuz hafta uygundur

 7. erhan diyor ki:

  anksiyete bozukluğunda hacamat tedavisinde toplam kaç seans yapılıyor hocam birde saç traşı mı gerekiyor?

  • admin diyor ki:

   Ortalama 3 seans yeterlidir,Hacamat kupa tedavisi yanında bazı bitkisel terkipler de tavsiye ediyoruz. Saç traşı gerekiyor, uzun saç üzerinden yapılan uygulamayı tavsiye etmiyoruz.

 8. eyüp diyor ki:

  hacamat ve hirudoterapi kursları ne zaman vereceksiniz

 9. burcu diyor ki:

  hocam ben 9 temmuzda başımdan(sadece kafa arkasından) hacamat oldum.kaygı bozukluğu var(obsesif bozukluk)kulak arkasından da olması gerekiyor demişsiniz.peki 4 eylül salı günü başımdaki 3 noktadan da hacamat yaptırsam olur mu?yoksa sadece kulaarkası mı yaptırmalıyım?

 10. esma diyor ki:

  Esselamü aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü

  16 Yıldır Anksiyete bozukluğu, panik bozukluk rahatsızlığı çekmekteyim Allahü tealanın izniyle hacamatı tanımak nasip oldu ve en büyük umudum bu oldu inşaallahü teala yaptırmak istiyorum. Sitenizde kafa arkasındaki 3 noktadan ve sırt bölgesindeki 3 noktadan hacamat olunmalı demişsiniz fakat ben 7-8 yaşlarında iken ve birkaç yıl sonra tekrar olmak üzere 2 kez Katarakt ameliyatı olmuştum, şuan 28 yaşındayım. Hacamatla ilgili bir makalede Katarakt ameliyatı olan birinin kafadan hacamat olmaması gerektiğini okumuştum. Bu doğrumudur. Bu durumda ne yapmalıyım.
  Allahü tela razı olsun.

 11. esma diyor ki:

  Bir sorum olmuştu size ama, şuan sitede sorduğum soruyu göremiyorum. Eğer acele ediyorsam da lütfen kusuruma bakmayınız.
  Cevabınız önemli inşaallahü teala yardımcı olursunuz.

  • admin diyor ki:

   S.a. Hakkınızı helal edin bir süredir yoğunluktan ilgilenemedik, şu an katarakt probleminiz yoksa yaptırın, önce baş, 1 ay sonra sırttan yapılsın. Baş arkası hacamat, kronik katarakt durumunda zararlı olabiliyor, ama anladığım kadarıyla katarakt ile ilgili bir sıkıntınız yok şuan…

   • esma diyor ki:

    Allahü teala razı olsun.
    Katarakt ameliyatı olalı 20 yıl oldu. Şu an da bir sıkıntım yok elhamdülillah. Ama daha önce ameliyat olmuş olmam sakıncalı değil öyle mi? Bir de bulacağım bayan haccam eğer
    bu durumdan dolayı riske girmek istemez ve sadece sırttan yaparım derse faydası tam etkili olmaz mı acaba?
    Tekrar Allahü teala razı olsun çok teşekkür ederim efendim.

    • admin diyor ki:

     Esma Hanım sırttan yapılacak hacamat özellikle kalp arkası, manevi problemlerde endikedir, bununla beraber kafa arkasındaki 3 temel nokta kadar istifade etmezsiniz..

 12. damla diyor ki:

  ben aşırı derecede uyuyan ve çok zor uyanan uyuşuk halsiz eringeç bir insanım hacamat yaptırsam bu rahatsızlığım gidermi nereden yaptımam gerekiyor ve ne zaman uygun günler olur teşekkürler

  • admin diyor ki:

   Damla Hanım, bahsettiğiniz rahatsızlarda hacamat çok tesirlidir, 1 ay arayla 3 seans yaptırırsanız en iyi sonucu alırsınız. Yaptıracağınız bölgeler baş, sırt ve bel (böbreklerin arkası, ve kuyruk sokumu) bölgeleri olmalı.

 13. emine akoğlu diyor ki:

  hocam merhaba tedavi yönteminizi yeni duydum ve yazmak istedim.ben anksiyete ve konversiyon hastasıyım,polen allerjisi,astım,sindirim bozukluğu,ürtiker,boğazımda nodüller var,az yememe rağmen şişmanım kas dokumda azalma ve yağ oranında rtış va,fibromiyaljim var,kan değerlerim sürekli bozuluyor mesela B12,D vitamini iğne olmama rağmen düşüyor,fıtıklarım var kalınbağırsağımın bir kısmı alındı ama şikayetlerim bırakın azalmayı arttı.şimdi doktorlar endeskopi ve kolonoskopi yapmak istiyorlar sndirim sorunlarım için nodüller içinde biyopsi ve dilim okadar çatlıyorki yemek yemeyi bırakın yutkunmak işkence.bunları şikayet olarak yazmadım sadece tedavi olabilecek şeylermi merak ediyorum hayatımı ALLAH ın izniyle sağlıkla sürdürmek istiyorum 5 buçuk yaşında gıda allerjisi olan aynı zamanda astımı.allerjik riniti,ürtikeri,egzaması olan anaflaksi hastası bir oğlum var günlük hayatım zor ve yorucu ama ALLAH a şükür iyiye gidiyor ama güçlü ve sağlıklı olmam lazım çok uzun oldu biliyorum telefonda vaktinizi almak istemedim cevabınıza göre aramak istiyorum.ankarada yaşıyorum umarım olumlu şeyler yazarsınız.
  teşekkürler….

  • admin diyor ki:

   Emine Hanım Allah c.c. hastalıkları şifası ile beraber yaratmaktadır, saydığınız rahatsızlıklardan çok daha fazlasına sahip olup tamamen iyileşen nice hastalar var, Hacamat tedavisi saydığınız tüm rahatsızlıklarda etkilidir, tarama hacamatı yapılmalı.. Bana telefonla ulaşın yardımcı olmaya çalışacağım.

 14. tolga diyor ki:

  selamünaleyküm hocam ben 24 yaşındayım geçenlerde nöroloji polikliniğine gittim baş ağrılarım oluyo diye ve konulan teşhiş migren ayı rahatsızlık annemdede var yıllardır çekiyo ve nasıl bir illet olduğunu çok iyi biliyorum insanı dünyasından vazgeçiriyor ağrı tutunca hacamatın bu hastalık üzerindeki faydası nedir araştırdığım kadarıyla kafadan yapılıyor benim tereddütüm yapılan bölgede açılan çiziklerin izlerinin kalması yani o bölgede iz kalırmı neşter izleri bu sorularıma ivedi bir şekilde cevap varmenizi rica ediyorum çünkü hemen yaptırma taraftarıyım allah razı olsun cevap bekliyorum sizlerden allaha emanet

  • admin diyor ki:

   Aleykum selam hayır hacamat sonrası iz kalmaz, daha doğrusu kalmaması gerekir. Bununla beraber haccam arkadaşların genelde kesileri derin attıklarını ve genelde iz bıraktıklarını görmekteyiz.

 15. Selahattin ÖNCÜ diyor ki:

  1995 yılından beri sol yüzümde Tregeminal Nevralji.Hastasyım.Çok ağrılarım oluyor.Hacamat’la tedavisi mümkünmü cevap verirseniz memnun olurum.Allaha emanet olunuz.

  • admin diyor ki:

   Tregeminal Nevralji hastalığının bağlı olduğu sebebler çeşitli, dolayısı ile sebeblere bağlı olarak tedavi başarı oranı değişiyor. Hacamat ağrılarda hafiflemeye sebeb olur inş. fakat sinir harabiyetiyle ilgili hastalıklarda tıbbi sülük tedavisini öneriyoruz.

 16. berivan diyor ki:

  merhabalar..ben hacamatı nette gördüm..hakkında hiç birşey bilmiyorum..benim psikolojik rahatsızlığım var..sosyal fobi yani insanaların arasına çıkamama…bu konuda yararı olur mu ..bir de ücreti ne kadar

 17. bülent diyor ki:

  Selam hocam.
  daha önce kafa arkası ve çene altından hacamat yaptırmıştım ve çok faydasını görmüştüm. çene altından hacamat yapıyormusunuz. kafa arkasından hacamat için traş olmak gerekiyor. orada saç traşı yapıyormusunuz. sırtla beraber kafa hacamatıda yaptırmak istiyorum daha önce yaptırmıştım mümkünmü.
  selamlar..

 18. muhammed diyor ki:

  Hocam MS hastaligina iyi gelir mi 3kasim cumartesi yaptirabilir miyiz tesekkurler…

  • admin diyor ki:

   Hacamat MS de destekleyici tedavidir, tek başına şifa değildir. Hastaya yapılacak tetkik neticesinde başlanacak programın maddelerinden biridir hacamat… Cumartesi günü hacamat yapılmaz. Ms de tıbbi sülük, bitkisel ve hayvansal terkipler ve manevi terapiler ile kombine edildiğinde başarılı sonuçlar alınıyor.

 19. zeynep diyor ki:

  merhabalar,
  ben hacamat tedavisini daha önce duymuştum ancak itiraf etmek gerekirse pek itibar etmemiştim. bugün annemin sırt ve bel ağrıları için şişe çekerken aklıma geldi ve internetten araştırmaya başladım. ve ne yazıkki büyük bir gaflet içine düşmüş olduğumu farkettim.özellikle sitenizden okuduğum yorumlar beni hayretler içerisinde bıraktı. başta psikolojik sorunlar olmak üzere özellikle son bir senedir yaşamadığım rahatsızlık kalmadı.nerdeyse 20 günde bir, bi sıkıntı nüksediyor vücudumun herhangi bir yerinde. ilaçlar, tedaviler hak getire. ama en mühimi yaklaşık 10 yıldır psikolojik rahatsızlıklar hayatımı mahvetti.
  bir kişinin yazmış olduğu “aşırı asabiyet,endişe,iç huzursuzluğu,ümitsizlik,hayata ve insanlara karşı negatif bir yaklaşım, nefret, hiçbir şeyden zevk alamama,yalnız kalma isteği, donuklaşma,sebepsiz korku ve ürpermeler,her an kötü bir şey olacakmış hissi, uykusuzluk, duygusal olarak ani ve yoğun dalgalanmalar,tahammülsüzlük,vesvese,insanları kırıcı bir yapıya bürünme vb gibi manevi sıkıntılar” yorumunu görünce, tabir caizse dehşete düştüm. çünkü tüm bunlar birebir benim yıllardır yaşadığım en büyük problemler. ve ben artık bunlarla yaşamak istemiyorum.

  sünnetten insana nasıl zarar gelir?açıkçası korkuyorum ama yaptırmak istiyorum. fazla uzattım ama bir kaç sorum olacak. birincisi günün hangi saatlerinde sizinle telefonla iletişime geçebilirim? ikincisi bayan haccam var mı kliniğinizde, bayanlara yapıyor musunuz ya da? korktuğum için işi bilen kişiye yaptırmak istiyorum. ve son olarak ben tüm bu şikayetlerimden, özellikle psikolojik olanlarından kurtulabilir miyim :(

  Allah razı olsun.
  Selamlar

  • admin diyor ki:

   Aleykum selam “birincisi günün hangi saatlerinde sizinle telefonla iletişime geçebilirim?” sorunuz için teşekkür ederim gecenin 12sinde arayan arkadaşların kulakları çınlasın.

   “ve son olarak ben tüm bu şikayetlerimden, özellikle psikolojik olanlarından kurtulabilir miyim”
   Evet hiç şüpheniz olmasın. Yeterki şifayı Allahtan bekleyin ve sözlü dualarla fiili duaları(hacamat, sülük ted. akupunktur, bitkisel destekler, manevi tedaviler gibi) ihmal etmeyin.

 20. bir kişi diyor ki:

  Selamun aleykum geçen aylarda şehir dışından gelen bir arkadaşa yaptırdık hacamatı ama halsizlik yorgunluk yaptığı gibi oldukça acı vericiydi ve izleri hala geçmedi. ve çok özensiz yapıldığını sırtımın resmini çekince gördüm. şikayet etmek istiyorum nereye nasıl şikayet edebilirim?

  • admin diyor ki:

   Ve aleyküm selam. Hacamat tedavisi mümkün mertebe klinik ortamda steril şartlarda yapılmalı.. Farklı şehirlerden gelen haccam arkadaşlarla ilgili çok şikayet geliyor… Telefonda ağlayan bir bayan dahi oldu. Haccam arkadaşlarım bu mesajı okuyorsa lütfen özellikle steril şartlarda çalışmaya gayret göstersinler, kullanılan bir kupanın çamaşır suyunda yıkanıp akabinde bir sonraki kişide kullanılması riskli olduğu kadar hastalar üzerinde menfii tesirler oluşturuyor. Ya da uygulama noktasında toksin çıkışı tamamen bitmemişken işlemi sonlandırmak “hacamattan birşey anlamadım” türü yorumlara sebep oluyor. Özensiz ve kabaca atılan kesiler hem hastanın canını gereksiz yere yakıyor hem de hacamatın şifasını azaltıyor.(Her ne kadar bazı ekollerde “kesiler derin atılmalı” dense de biz aksini savunuyoruz.)Birçok kişi sırada beklerken yapılan hacamat işleminde gerekli özeni göstermek kolay değil, dolayısı ile randevu verirken yığılmalara sebebiyet verilmeden ayarlama yapılmalı. Bir diğer konu ise kupa başı para alan arkadaşların hastaları 7-8 noktadan hacamat etmek istemeleri… Hacamat için ideal kupa sayısının 3-4 olduğunu tecrübe ediyoruz, fazla noktadan yapılan hacamatın sadece ağırlık verdiğini ve şifaya vesile olmadığını bilelim ve yanlış yönlendirme yapmayalım. Lütfen doğal tedavi yöntemlerini karalamak gayretindeki kişilere malzeme vermeyelim ve bir çok hastanın büyük umutlarla bu tedaviyi yaptırdığını unutmayalım.
   Haccam arkadaşlara bu nacizane önerilerden sonra mesajınıza cevaben; maalesef hacamat tedavisinde belli standartlar oturmuş değil, ve bu tedaviyi yaptıracak olan kişiler de haccam seçerken nelere dikkat edeceklerini bilemiyorlar, sertifikalar bu konuda belirleyici değil, resmiyeti olmadığı gibi kişinin tecrübesini de göstermiyor, nihayetinde 1 günlük bir eğitim sonunda alınıyor.Yapacağınız şikayet yeri yurdu belli olmayan haccamlardan ziyade bu işi klinik ortamda profesyonel yapmaya çalışan kişilere dokunabilir.

 21. ihsan diyor ki:

  selamünaleyküm, herhangi bir hastalığım yok ama tavsiyeler üzerine hacamat yaptırmak istiyorum bu dönemde en uygun ne zamanandır.Akşamları hacamat yapılırmı , Şu anki fiyatınız nedir.

 22. emin diyor ki:

  selamun aleyküm hocam ben kıbrısta okuyorum sırt ve boynumda 4 yıldır ağrılar var teşhis olarak doktorlar boyun düzleşmesini koydu ben de size gelip hacamat yaptırmak istiyorum hem sırttan hem boyundan hacamt yapıp bir seans yeterli olur mu çünkü öğrenciyim ve uçak bileti almam gerekiyor bu da bana çok pahalıya geliyor bir seferde olur diyorsanız ve randevularınız dolu değilse gelmek istiyorum şimdiden teşekkürler Allah razı olsun

  • admin diyor ki:

   Ve aleykum selam, . Bu arada boyundan yapılmayacak, boyun düzleşmesi ekseri gergin kişilerde yahut masa başı çok oturan kişilerde olur, sırtta 3 noktadan ve c7 omuru üzerinden yapılacak. Bir ay arayla 4-5 seans gerekebilir,biz eğitim veriyoruz uygulama yapmıyoruz.

 23. akın diyor ki:

  ben 7 seneden beri depresyon hastasıyım ve en son intihara kadar gitti ve ağır ilaçlar kullanıyorum sülük tedavisiyle depresyonun tamamen iyileşme oranı nedir ve kaç seans uygulanıyo başın sıfıramı vurulması gerekiyo başın arkasından alınması için heralde ilaç alınmaya devam edilirken bu işlemin yan etkisi vücuda olmasın

 24. salih diyor ki:

  Ben epilepsi hastasıyım iki kürek arası kalp arkası ve sağ tarafımdan toplam 3 yerden hacamat oldum kafamdan hacamat olmak istiyorum epilepsi için ama saçımı kazıtmak istemiyorum saçı kazıtmak gereklimi kısaltsak yetmezmi ? İhramlı iken saç kestirmemek şartıyla hacamat olabilir yazıyor sitelerde normal şartlardada saçı kazımadan olmazmı şimdiden teşekkürler

  • admin diyor ki:

   Hacamat epilepside destekleyici tedavidir, tıbbi sülük ile desteklemek gerekiyor. Epilepsinin hangi türü olduğu tetkik neticesinde belirlenip uygun bir programa karar verilecek. Hacamat için iki kulak arası bölge en az 3 numara yapılmalı.

 25. barış diyor ki:

  selaymun aleykum hocam bende 6 yıldır bel fıtıgı var ve son zamnlarda sol yagıma kople vurmaya basladı ve dayanlmaz agrılar oluyo hacmatın ne gıbı faydası ve tedavı ne kadar olumlu olur mumkunse nası ulasıırm sıze bılgı verırmısınz yenımahallede yerınız varmı saygılar

  • Admin diyor ki:

   Aleykum selam başlangıç ve orta seviye fıtıklarda hacamat son derece başarılıdır, ileri seviye fıtıklarda sülük uygulaması ve manuel terapi yapılmalı.

 26. Caner Ö. diyor ki:

  İnsanların alternatif tıbba ve bu tür uygulamalara yöneldiği günümüzde tavsiyem bu işi de paraya dökmek isteyen insanlardan uzak durmanız ve bu işi yapacak kişilerin ehilliklerini test etmenizdir. Bu uygulamayı yapan kişilerin kesinlikle hem ilmi açıdan hem de manevi açıdan çok güçlü olmaları gerekiyor. Ve bu kişilerin, bir çok insanın göz ardı ettiği “metafizik” kavramları da çok iyi bilmeleri gerekiyor. Önceden gitmiş olduğum iki hacamatçı arkadaşda bunun bizzat canlı tanığı olduğum için söylüyorum. Allah volkan hocamdan razı olsun hastalara şifalar versin…

 27. feyza diyor ki:

  Selamun Alyküm..
  Hocam ben bir arkadaşım için yazıyorum kendisinde uzun yıllardır süren iltihaplı eklem romatizması var yaklaşık 5 6 senedir ilaç tedavisi görüyor ve hastalığında her hangi bi iyileşme söz konusu değil parmaklarında yamulma oluştu.Hastalığını araştırırken bu tedaviye rastladım hastalığına iyi gelir mi tamamen iyileşme olasılığı var mıdır en yakın zamanda gelip tedavi olmak istiyor bi faydasını görür müyüz inşaallah..

 28. admin diyor ki:

  Ve aleykum selam, romatoid artrit de hacamat ve tıbbi sülük kombine edilmeli, 2 aylık tedavinin sonunda hastadaki tablo tamamen değişiyor.

 29. Sevda Korkmaz diyor ki:

  Selamunaleykum Hocam,

  ben ayagimin altindan hacamat yaptirmak istiyorum. Bu mümkünmü?

  • admin diyor ki:

   Alışılmış bir uygulama değil. rahatsızlığınızın ne olduğunu yazarsanız ona göre yönlendirelim.

 30. gökhan diyor ki:

  selamün aleyküm hocam,
  ben aşırı şekilde göz ve baş ağrıları yaşıyordum.2 defa baştan (kafa arkası) hacamat oldum.elhamdülillah yüzde 70 iyileşme mevcut.fakat gözlerimde göz kuruluğuna bağlı kızarıklıklar mevcut.hacamattan sonra sanki göz kuruluğum durdu.ancak kızarıklıklar geçmedi,bunun için ne yapmam gerekiyor.göz hastalıkları için hacamat şakaklardan yapılırmı.?(hacamat olduğumuz haccam öyle dedi)benim bildiğim kulak arkaları beni bu konuda aydınlatırsanız çok sevinicem

  • admin diyor ki:

   Aleykum selam hacamatı yapan kişinin ehil olması gerekir yoksa şakaklarınızda iz kalır. Rahatsızlığınızın kaynağı araştırılmalı, allerjik mi yoksa stres kaynaklı mı buna göre tedavi programı değişir.

 31. rüveyda diyor ki:

  selamün aleyküm ben 9 senedir vitiligo hastasıyım.vitiligo olanın hacamat olamayacağını söylediler. benim heryerim de var. özellikle sırt gölgem de çok var.kafamdan 1 defa oldum.omuzlarımdan yaptırıken baygınlk gecirdiğim için sırtımdaN OLAMAYACAĞIMI SÖYLEDİLER.vitiligo için siz ne önerirsiniz vesselam.

  • admin diyor ki:

   Aleykum selam baygınlık hacamata mani değildir. Karaciğeri destekleyecek 2 aylık bir prg. nihayetinde muhtemelen geçer, geçmese bile ciddi oranda hafifleyecektir.

  • netice diyor ki:

   Selamun aleykum ruveyda hanım bende vitiligo hastasiyim hacamat düşünüyorum siz yaptırımınızı acaba iyi geldimi yorumunuz benim için onemli şimdiden teşekkür ederim

 32. Figen diyor ki:

  Hocam,ben annem için yazıyorum.Annem 65 yaşında.Bel fıtığı var.Ayaklarından biri yazın bile çok üşüyor.İdrar kaçırma problemi var.Bu hastalıklarda hacamatın faydası var mıdır acaba?Varsa kaç seans devam etmek gerekir?Eğer hacamat bunlara tesir etmez ise sülük tedavisi bunlarda etkili midir?Özellikle de idrar kaçırmada?Doğal tıp vesilesiyle şifa bulacağına inanıyorum,fakat o ameliyat olmak istiyor.Çok acı çekiyor.Lütfen bana yazın.Allah yaptığınız işi iki dünya saadetine vesile etsin.Lütfen bana yazın.

 33. murat diyor ki:

  Selamın Aleyküm hocam sitesinizi inceledim sizi tebrik ediyorum.Ben Bursa da sağlık memuruyum yaklalaşık 1 yıldır hacamat ile ilgileniyorum ve ciddi olarak da çok kişi ye steril ortamda bu şekilde hizmetlerde bulunuyorum İstirhamım Bursa dan hacamat olmak isteyip Ankara ya gelemeyen olursa bana yönlendirebilirsiniz takriben aynı metodu kullandığımızdan güvenebilirsiniz.Hayırlı günler diliyorum!
  Bursa Haccam Sağlık Memuru Murat 05064245451

 34. zeynep diyor ki:

  Hayırlı günler;
  1. Gün içinde telefonla ulaşabileceğim saatler nedir?
  2. Uykularım çok düzensiz; aşırı uyku isteği ya da çok hızlı yorulma; konsantrasyon bozukluğu ya da yaptığım işlerde benim etkim olmadan, iyi giden durumdan sonra aniden bilinmeyen sebeplerden tıkanıklık yaşamak, başa dönmek;çok hızlı negatif ruh haline geçiş, çok fazla hassaslık, üzülme, incinme gibi durumlar yaşadım.
  3. Bir kişi bana şunu demişti ailevsel olarak çok geçmişten yapılan bir büyü var. Papaz büyüsü demişti. ama bunu para amaçlı bozan kişilerle irtibata geçmedim. Açıkçası son 3-4 yıl sosyal ilişkilerimde, aile ilişkilerimde, duygusal ilişkide, iş ilişkisinde hep bilmediğim ani tıkanıklık olmaktadır. Açıkçası bunu çözümlemek çok istiyorum.
  4. Acı konusunda hassas bir bünyeye sahibim. Acı oranı nedir? ve yapıdıktan sonra iyileşme süresi nedir? Deride iz kalma durumu var mıdır?
  5. Bayan Hacca yenimahalle demişsiniz, ama adres olarak tam nerededir?

 35. GÖKHAN SARAÇ diyor ki:

  iyi günler sizden aldığımız eğitim sonrasında sizinle çalışma imkanımız olabilir mi?… bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim… 0532 627 49 38…

 36. YÜCEL ARSLANARGUN diyor ki:

  hocam ben kendime hacamat yaptırcam o kesin Allan nasip ederse de birde annem var 65 yaşında sürekli halsizlik, romatizma ve ağrıları var tansiyon hapıları var, yüksek tansiyonu var hacamat annem için sıkıntılı olurmu yaptırmasında fayda ve sakınca varmıdır. Bilgi verirseniz sevinirim.

 37. İBRAHİM diyor ki:

  saçlarım ön tarafdan dökülmeye basladı.hacamat olursam dökülmeye faydası olur mu.hayırlı gunler

 38. Suat Sünbül diyor ki:

  Volkan Bey.
  Yaklaşık 12 yıldır hipertansiyon, 8 yıldır da gut hastasıyım. Raporlu ilaçlarım var. 2 yılda bir tahliller yenileniyor ve ilaç düzenlemesi yapılıyor. 5 gün önce yaptırdığım son tahlilde üre ve kreatinin, olması gerekenin çok üzerinde çıktı. Üre 152, kreatinin: 3,6. Doktorum,böbreklerimin çalışmadığını sonumun pek parlak görünmediğini, kısa bir süre sonra diyalize girebileceğimi söyledi. moralim çok bozuldu. 41 yaşındayım ve diyalize girmek istemiyorum. Ablam hacamat konusunda bilgi verdi. akşam araştırıken sizin sitenize ulaştım. Sorum şu: Hacamat ile hem gut hastalığımdan hem de tansiyon hastalığımdan kurtulabilirmiyim? Daha da önemlisi böbreklerim yine eski sağlığına kavuşur mu?
  Çalışmalarınızda başarılarınızın devamını dilerim. Saygılarımla….

  • admin diyor ki:

   2 aylık bir program neticesinde böbrekleriniz kurtulur inşallah. 3 seans hacamat, 8-10 seans tıbbi sülük ve bitkisel tertipler uygulanacak.Uygulanacak prg. hipertansiyona ve gut a da şifa olacaktır inş.

 39. emin diyor ki:

  hocam kolay gelsin boynumda düzleşme ve sırtımda kamburluk var 1 seans sülük tedavi görsem iyileşir miyim yoksa 1 seans az gelir mi cevabınız için şimdiden teşekkürler

 40. memik diyor ki:

  es selam aleykum.
  bende sinüzit var ve okulda derslerde konsantıra olamıyorum kafam çok durgun ve devamlı ağzı içerisinde onun için ne okuduğum birşeyi nede dersleri anlıyamıyorum. başıma hacamat yaptırsam faydası olurmu…

 41. ahmet diyor ki:

  hocam vardıyalı çalışiyorun ondan mı bilmiyorum çok şiddetli uykusuzluk çekiyorum yatakda aklıma saçma sapan şeyler gelliyo günlerce uyumadıgim oluyo, aşırı unutkanlık var doktor b12 eksikligi var dedi igne oldum ama yine aynı çok mutsuz ve karamsarım, sık sık kalbimde bi sıkıntı oluyo daralıyom bu söylediklerime etkisi olurmu olursa nerden olmalıyım ?kaç seansta kurtula bilirim

 42. ayşe diyor ki:

  Selamun aleyküm, hocam benim göz altı çevresinde giderek artan kırmızı halkalanmalar ve şişlik mevcut. Aynı zamanda diş eti rahatsızlığımda var. Bunlar için sülük tedavisimi yoksa hacamat mı önerirsiniz. Tedavi için şehir dışından geleceğim, kaç seans sonrasında iyileşme olur, seans sıklığı nedir? Allah razı olsun sorma imkanı sunduğunuz için.

  • admin diyor ki:

   aleyküm selam hacamat ve tıbbi sülük tedavileri bir arada kullanılacak yaklaşık alti seansta geçecektir inşallah

 43. orhan diyor ki:

  Selamün aleyküm, bende saç dökülmesi var. Yaşım daha 20. Bu konuda hacamat ya da kupa tedavisinin bir faydası var mı acaba?

  • admin diyor ki:

   Aleyküm selam bölgesel dökülmelerde faydası vardır hormonal dökülmelerde yoktur.

   • orhan diyor ki:

    Bölgesel derken tepesi komple açık olanlar gibi mi yoksa saçkıran dökülmesi gibi mi? Kaç seansta çözülüyor?

 44. ismail doğru diyor ki:

  hocam boyun fıtıgım var bırsuru doktara gıttım cok ılac kullandım ama vayda yok.ben hacamat tı hem peygamber evendızın sunnetını yerıne getırme hemde boyun fıtıgı ıcın yabtırmak ıstıyorum.faydası olurmu benı rahatlatır mı*

  • admin diyor ki:

   başlangıç ve orta seviye fıtıklarda hacamat genelde tek başına yeterlidir daha ileri vakalarda tıbbi sülük ile desteklenmeli

 45. fatih diyor ki:

  Selamun Aleykum Hocam;
  Hacamat Yaptırmayı Düşünüyorum Bu Aralar Ama İnternette Bir Bilgi Okudum Diyorki Hicri Ayın 1 ile 14 ü Arası Yaptırmak Mekruhtur(faydasız) olur
  Doğrumudur Bir Faydasını Görmezmiyim…
  Kafamda Müthiş Bir Yoğunluk Konuşmalarda Düzgün Akıcı Konuşamama, Sitres Vb Sorunlarım Var
  Bilgi Verirseniz Çok Sevinirim
  Allaha Emanet Olun…

  • admin diyor ki:

   aleyküm selam bahsettiğiniz rahatsızlıklarda çok etkilidir hicri takvime göre 15 ila 25 arası yapılmalıdır

 46. anne diyor ki:

  oğlum bipolar hastası. sülük tedvisi ile tamamen iyileşebilir mi?

 47. sevgi diyor ki:

  selamun aleyküm, volkan bey eşim şeker ve kolesterol hastası, öyleki son ölçümlerde trigliserid 1400, ldl kolesterol 400 çıktı. şekeri 250 lerde seyrediyor… benim sorum,hacamat bu hastalıklarda etkili olurmu? eşimin kaç seans, ve ne kadar aralıklarla hacamat yaptırması gerekir? şimdiden teşekkür ederim.. Baki Hüdaya emanet olun…

  • admin diyor ki:

   aleyküm selam 2 aylık bir tedavi programı uygulanacak hacamat ve tıbbi sülük beraber kullanılacak.

 48. Engin Oğuz Pişkin diyor ki:

  Selam-un Aleykum.hocam 17 senedir sedef hastasıyım.yasanılan hayat sınavları sonucu epey arttı ve dağıldı.iltihaplı romatizma da mevcut.Nasıl bir yol tavsiye edersiniz.

  • admin diyor ki:

   aleyküm selam hacamat ve tıbbi sülük tedavileri ile karaciger canlandırilmalı fakat neticede karaciğeri bloke eden manevi sıkıntıları çözmek gerekiyor.

 49. atalay türkoglu diyor ki:

  sa.hocam eğitim veriyor musunuz. fiayatları nedir? eğitim sonunda herhangi bir setifika ya da belge veriyoru musunuz. bu konuda bilgi verebilir msiniz. saygılar

 50. Elf diyor ki:

  Ben yaklasik 5 senedir epilepsi tedavisi goruyorum. Nobetlerim hafif dalma seklinde ve sadece belli donemlerde oluyor. Ilk senelere gore daha azaldi. 15gun once sirtimdan hacamat yaptirdim yarinda kafamdan olcam. Gecmesini cok istiyorum inaniyyorum ama umitlenmek istemiyorum cunku gecmezse cok uzulcem yine biliyorum. Sorum su ki, hacamat epilepsi icin kesin bi cozum mu ? Ya da ne kadar etkili ? Simdiden tesekkur ederim.

  • admin diyor ki:

   Epilepsi, fizyolojik yahut psikiyatrik kaynaklıdır. Psikiyatrik kaynaklı ise (sebebi bulunamayan vakalar) hacamat tedavisi uzun bir süre sizi rahatlatacaktır. Fizyolojik kaynaklı ise (menenjit, travma gibi sebeblerden) tıbbi sülük tedavisi almalısınız. Kesin çözüm ifadesi sakıncalıdır, şifayı Allah c.c. verir. Bu ve diğer tüm tedaviler fiili dua hükmündedir.

 51. HABİBE diyor ki:

  SSPE HASTAlIGI VE GECE KÖRLÜGÜ İÇİN FAYDASI OLURMU …

 52. mehmet ali diyor ki:

  Merhabalar Volkan Bey, ruh sağlığı için (huzursuzluk,stres,sinir vs.) hacamat yaptırmayı düşünüyorum. Yorumlardan okuduğum kadarıyla kafadan 3 kez sırttan 3 kez yapılmalı demişsiniz.
  1-Kafadan olanların biri iki kulak arasına denk gelen arka taraftan diye anladım peki ikisi nereden?
  2-Kafadan aynı seansta üç noktadan da çektirsem olur mu yoksa ilkini yaptırdıktan sonra bir ay bekleyip diğerini sonra bir ay daha bekleyip kafadaki üçüncü noktaya mı yaptıracağım?
  3-Ruhsal sağlık için kafa harici yerlerin biri kalbin arkasından ikisi nereden olabilir?
  4-C.tesi, pazar günleri açık mısınız hafta içi akşam kaça kadar müşteri kabul ediyorsunuz ben Konya’dayım.
  İyi çalışmalar, iyi günler.

  • admin diyor ki:

   1 kez sırttan, bir ay sonra bir kez de baştan olacak.her seansta 3 ya da 4 kupa uygulanacak. UYgulama yapmıyoruz eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerimiz var.

 53. hakan diyor ki:

  Merhaba hocam ben 2 ay önce motorsikten kazası yaptım ayak topuğum kırıldı 1,5 ay alçıda kaldı şimdi yavaş yavaş yere basabiliyorum motordan düştüğüm zaman dizimi de yere çarptım bilmiyorrum amam dizimde sürekli bir gerginlik sürekli bir ağrı var doktor travmadan kaynaklanıyor diyor iyileşmesi zaman alır diyor sizin hacamat yaptırsam faydası olur mu?

  • admin diyor ki:

   travmalı bölgedeki ödemlerin vakumlanması neticesinde dolaşım açılacak ve iyileşme süreci hızlanacaktır
   her çeşit agrı tedavisinde hacamat çok başarılıdır

 54. mehmet ali diyor ki:

  Volkan Bey biraz önce nette araştırırken gördüm saç kesilmeden baştan yapılan hacamatlar var, siz temizlik açısından mı saçlar tamamen kesilmeli diyorsunuz, 3-4 numara yeterli olmaz mı?
  İhramlıyken saç kestirmemek amacıyla hacamat yapılabilirmiş buradan kasıt baş harici yerlere hacamat yapılması mı? İyi günler.

 55. nida diyor ki:

  selmn aleykum. ben 23 yaşındayım ve yaklaşık bir yıldır sırt ağrıları yaşıyordum. geçen gün sağ kürek kemiğimin sol kürek kemiğinden daha önde olduğunu farkettim. bu sebepten sol tarafımda ağrılar oluyor. daha önce böyle bir yamukluk var mıydı farketmedim. tahminim ders çalışma pozisyonu ve yatarken ki pozisyonun bu eğrilikte etkili oldu. aslında görsel olarak eğrilik rahaatsız edici boyutta değil .rahatsız edici olan ağrılar.nette biraz araştırma yaptım bu eğriliğin skolyoz olabileceğine dair veriler buldum. sorum şu: bu omurgadan kayanaklanan eğriliğin düzeltilmesinde hacamat yada sülüüğün bir faydası olur mu. yada bildiğiniz başka bir alternatif yöntem var mı ? hayırlı günler.

  • admin diyor ki:

   aleyküm selam hacamat ve tıbbi sülük tedavileri kas tonajından kaynaklanan duruş bozukluklarında etkilidir. doğuştan gelen bir yapısal bozuklukta care değildir. skolyoz genelde ağır çalışma şartlarında ki işçilerde görülür.sizle skolyoz olduğunu sanmıyorum.ağrılarınız için hacamat tedavisini tavsiye ediyorum.

 56. ilknur diyor ki:

  Topuk dikeni için bir öneriniz var mı? Bir de ayak parmakları arasında mayasıl tarzı kaşıntılı bir rahatsızlık için.

 57. Didar TEZCAN diyor ki:

  14 yaşında bipolar hastalığına yakalandı oğlum. Şu anda 23 yaşında.Kafa ve sırttan hacamat yaptırdım. Bitki kullandı. Yavaş yavaş ilaçları azalttık. 6 ay ilaçsızdı.İ yileşti diye 1 bardaklık bitki çayı verdim. Lakin yeniden yakalandı. İbni Sinan’ın dedikleri bitkileri vermeye başladım. Ve sülük tedavisi. Bir yabancı doktor 2 bitki önerdi. Ve başka doğal yiyecekler. İyi geldi ama henüz hafıza çok kuvvetli değil. Sülük yapma, kurun beden dedi. Ama her sülük yaptığımda rahatlama hissetti. Ve ilaçlarını azaltabildik. Sonra PEYGAMBERİMİZ KAFA ARKASI HACAMATI deliliğe dahi şifa diyor. Aslında eskiden iyi düşünme bozulunca buna delilik deniyormuş. Eskisi gibi ağır değil. Üniversitede okuyor. Bitkiler iyi geldi.Açlık orucu ile tam iyileşmeden bahsediliyor. DR Aidin Salih düşünce bozukluğunun hacamatla geçeceğini yazmış. İbni SİNA’ NIN YEME DEDİKLERİNİ VERMİYORUM. Sanayi ürünü ve dışardan yemiyor. Telefonum:05356516145 Bize yardım edin bilgilerinizle. Saygılar.

  • yunus diyor ki:

   didar hanım ben de bipolar hastasıyım oglunuzla aynı yaştayım suan durumu nedir ilaclara devam ediyor mu ?? hastalıgı bıttı mı ??

 58. merve diyor ki:

  merhaba hocam ben bir hafta önce tarama hacamatının ilk evresini yaptırdım sırt bölgesinin üst tarafına.aslında egzamalarım için sülük taktırmaya gitmiştik fakat sülükler tutmayınca hacamatı yaptrdık.şuan egzama şikayetim daha da arttı çok şiddetli kaşınmaya başladı ve daha önceden olmayan yerlerimede geçti.bu durumda ne yapmalıyım cevap verirseniz çok sevinirim

  • admin diyor ki:

   Sülüklerin tutmamış olması uygulayıcının deneyimsiz olduğunu gösteriyor. Tedavinizi deneyimli kişilere yaptırın. Egzama çok yönlü tedavi gerektiren bir hastalıktır. Hacamat, sülük, açlık ve manevi terapiler aynı anda uygulanacak.

 59. Saliha diyor ki:

  Bende lupus kanda pihtilasma ve Guatr var
  Bu yuzden tekrarlayan dusukler Yasiyorum
  Buna faydasi olurmu Accaba
  Hayir li gunler

 60. elanur diyor ki:

  hacamat la ilgili ciddi bir site olmuş tebrik edrerim. bu konuyla ilgili birlaç siteye baktım siteyi yapan mesajı da kendi atıyor cevabı da kendi veriyor…hocam allah sizi başımızdan eksik etmesinler falan … çocuk kandırıyorlar sanki.

 61. erdem diyor ki:

  öncelikle sitenizi çok beğendim,
  bende unutkanlık ve dikkat dağınıklığı var ama yaşım 30 bu yaştan sonra hacamat iyi gelir mi bilgi alabilir miyim?
  teşekkür ederim

 62. MüTeVeKKiLe diyor ki:

  Esselamunaleykum Volkan Bey,
  Sitenizi hacamat konusunda araştırma yaparken buldum.
  Ve sayfanızı incelerke hastalığımdan ve aynı zamanda annemin rahatsızlıklarndan kurtulabilme ümidi içimde oluştu.
  Annemin birden fazla rahatsızlığı var.Romatizma,şeker,tansiyon,kolestrol ve troid rahatsızlığı.Bu rahatsızlıklardan dolayı çok zorluklar yaşıyor bu durum karşısında çok üzülüyorum.Annemin bu rahatsızlıklarını giderebilme bakımından kaç seans tedavi yaptırması gerekiyor?
  En fazla kaç bölgeye yaptırması uygun olur?
  Ve hangi vakitlerde yapılması daha etkili sonuca ulaşmamızı sağlar?
  Vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ediyorum.
  Annemin sıkıntılarının son bulmasıyle kendim için tedaviye başlayacağım inşallah.

  • Admin diyor ki:

   ve aleyküm selam 1 ay arayla 3 seans neticesinde hastanın tablosunda gözle görülür değişiklikler olacaktır inşallahbir seansta üç noktadan fazla yaptırmasınhacamat vakitleri sitemizde mevcuttur

 63. seren diyor ki:

  s.a perşembe kerahat vaktinde hacamat olduk,zarar lımı,zararlıysa ne yapmalıyız

  • Admin diyor ki:

   aleyküm selam kerahat vakitlerinde yapılan hacamat lar bazen ağrıya ve manevi sıkıntılara sebep olabilir bir zararı olduysa siz farketmiş olmalısınız.

 64. Davut ÇARBOĞA diyor ki:

  Selamun aleyküm…eşimde az derecede oranda guart var…bu hastalıktan dolayı bazı devlet ve özel hastenelere gittim her gittiklerin hap tedaviisi önerdiler..ne kdar uğraştıysam faydası göremedim.bu hastalıktan dolayı eşimde aşırı sinir,ayak topuk çatlaması ve kilo düzensizliği mevcut..bu sizin yapmış olduguz hacabat bu hastalığa faydası varmıdır.özellikle kiloya cok takıntısı var.eşimin yaşı 26 dır…tşşkler…

 65. ayşe diyor ki:

  saç dökülmesinde ve saç kökleri zayıflamasında faydalı oluyormu

 66. Özkan diyor ki:

  Selam,
  Ben 26 yıldır migren derdini çeken biri olarak Tevâfukken tanıştığım Sn. Volkan GÖRGÜLÜ’nün kliniğinde 1 gün öncesinde Hacamat oldum, dünden beri beynimden sanki bir sis bulutu dağıldı, hatta kan şekerim düşmüştü ve uykusuzluk ta vardı, ki migrenli hastalar bilir bunlar migren ataklarını çağıran şeylerdendir..Allah’a hamd olsun ki gelen ataklar geri dönüyordu, 2 kez daha Hacamat olup Allahın izniyle şifa bulanlar gibi bende bulacağım. Teşekkürler Hocam..Allah razı olsun.

 67. kenan diyor ki:

  ben de 5 gün önce hacamat oldum. tansiyon hastasıydım 5 gündür tansiyonum normal ve hap kullanmıyorum.

 68. Timur Türkbeyi diyor ki:

  Ankilozan spondilit hastasıyım. CRP 100 lerde dolaşıyordu. Kendimi eskiye göre en az %80 farklı hissediyorum.

 69. selver şimşek diyor ki:

  18 yaşındayım ve üniversite sınavına giriyorum YGS öncesi babamın teşvikiyle hacamat oldum. Kendimi kuş gibi hafiflemiş hissettim. Çok korkmuştum ama korkulacak bir şey olmadığını öğrendim. LYS öncesi de yapacağım. Toksinlerin ayrılıp gitmesiyle vücudum kendine geldi. O stresler geçti, uykusuzluğum geçti.

 70. Derya KILIÇ diyor ki:

  Selam
  Annem 65 yaşında dizleri protez belinde de 5 omur sabitlendi ameliyatlardan sonra denge sorunu oldu çok dengeli yürüyemiyor şimdi (ameliyattan beri) dizlerinden altı baldır kısmı hep üşüyor ve topuktan başlayan bi uyuşukluğu ver bu nedenle yürümesi dahada zorlaşıyor nesip olursa Ramazanda umre ye gidecekler hacamatla bi rahatlama olurmu bacaklarında gitmeden yaptırsak tabi sırtında falanda ağrısı var şimdiden teşekkür ederim

  • Admin diyor ki:

   Aleykum selam sülük tedavi öneriyorum. Baldırlardaki üşüme ve uyuşma omurların sabitlenmesinde hata olabilir, sinir sıkı§ması olabilir, disk kaymasi olabilir.net bir teshisle yazarsanız daha kesin konu§abiliriz.

 71. oya diyor ki:

  benim 20 senedir MİGREN im var .akapunktur ,migren ilaçları ,burundan çubukla geniz etime botoks yapıldı migren için,bitki çayları , bio enerji doktorları migrene dair ne varsa ne duyduysam yaptırdım birtek hacamat kaldı .doktorların bir kısmı sırtımda iki kürek kemigimin ortasında beyine giden damarda daralmadan kaynaklandığını söylüyor kimi sinirsel diyor antidepresanlarda işe yaramadı şu anda sadece iğne olarak ağrımı atlatıyorum hayatımı çok zorlaştırıyor ağrılar bana yardımı olurmu gerçekten artık neye inanacagımı şaşırdım.saçlarımı kestirmeden olmuyormu lütfen allah rızası için yardım edin teşekkür ederim.

 72. burak demircan diyor ki:

  Merhaba Hocam hacamat kursu veriyor musunuz?

 73. nesli diyor ki:

  S.a sitenizi inceledim güvenilir bir site insallh.hacamati cok onceleri duymystum ama ankarada yapildigini bilmiyordum.cocugu olmayan bayanlardada etkili diye duydum.siz negibi hacamat uygularsiniz.kac seans surer bilgi verirseniz cok sevinirim.bayanlara ozel bayan haccaminiz var dimi.tesekkurler

  • Admin diyor ki:

   A.s. Seans sayısını öngörmek mümkün değil,3 ila 6 seans gibi düşünebilirsiniz. Sorunun sebebini bilmek gerekiyor. Sebebi bulunamayan türdense manevi reçeteler de gerekiyor.

 74. fatma diyor ki:

  allah sizlerden razi olsunn

 75. ela diyor ki:

  Merhaba hocam benim yaklasik 10yildir heyecanlaninca basim titriyor artik o kadar fazlaki bir seye dikkatli baktigimdada basim titriyor sizce hacamat bunu tedavi edermi?bide ben 3ay once burun ameliyati oldum ondan dolayi agir seyler kaldirmamam gerekiyor kisacasi kafamdaki kan dolasimini fazlalastiran seyleri yapmamaliyim turkcem bu kadar umarim anlamissiniz,acaba hacamat burnuma zarar verirmi?hacamat sirasinda insan kendinde baski ve ya yuk his edermi?nasil bisey bilmiyorum,okudunuz icin cok tesekur ederim lutfan aydinlatin allah razi olsun sizden…

 76. aliye diyor ki:

  merhaba, benim 4 yasinda bir kizim var. alt islamasi halen devam ediyor. ve bunun yaninda cocuklara faydalari nelerdir? 20 aylik oglumdada hipotiroidi var buna faydasi olurmu hacamatin. bilgilendirirseniz sevinirim.

  • Admin diyor ki:

   Selamlar, alt ıslatan çocuklar olsun hipotiroid olsun hacamat son derece tesirlidir. Muhtemelen ebeveyenlerde anksiyete bozukluğu var. ailece tedavi olmanızı öneririm.

 77. büşra aydoğdu diyor ki:

  S.A HOCAM İYİ GÜNLER..
  BENDE FARENJİT VAR ŞUAN AKUT AMA KRONİK OLMAK ÜZERE. NE KADAR ANTİBİYOTİK KULLANDIYSAM GEÇMEDİ. SANIYORUM Kİ SİNÜZİTTEN DOLAYI. ÇÜNKÜ İLTİHAPLI AKINTI BOĞAZIMIN İYİLEŞMESİNİ ENGELLİYOR. BADEMCİKLERİMİDE ALDIRMISTIM. SONRA YUTAĞIMDA YARALAR ÇIKTI. ÇENE ALTINDAN YAPILAN HACAMAT FARENJİTE İYİ GELİR Mİ ?

  • Admin diyor ki:

   A.s. antibiyotikler uzun vadede durumu daha da kötüleştirebilir, hacamat ile beraber tıbbi sülük tedavisi yanında propolis ve arı sütü ile desteklenirse 1 ayda kalıcı sonuçlar alınacaktır.

 78. ahmet diyor ki:

  S.aleykum.

  Hocam İzmirdeyim ve 20 ağustos salı günü saat 19.00 da hacamat yaptırmak için randevu aldım. Birincisi 20 ağustos hicri 15’in öncesine geliyor. İkincisi saat olarak keraat vaktine yakın olması nedeniyle sıkıntı olur mu?

 79. SİNEM diyor ki:

  hocam öncelikle merhaba benim 6 yaşında hiperaktif oğlum var 2 yıldır ilaç kullanıyor ve çok zor bir çocuk bu tedavi iyi gelirmi ilaç kullanmasına da gönlüm razı olmuyor.kolay gelsin.

 80. sinem diyor ki:

  merhaba hocam 6 yaşında erkek hiperaktif bir oğlum var 2 yıldır ilaç kullanıyor.ama çok azor bir çocuk bu tedaviyi uygulayabilirmiyiz iyi geleir mi acaba ilaç kullanmasına hiç gönlüm razı değil kolay gelsin.

 81. uğur diyor ki:

  ben önümüzdeki ayın 17sinde hacamat yaptırmak istiyorum tek seferde hacamat yapılabilecek bütün yerlere yapılamıyor mu acaba

  • Admin diyor ki:

   Hayır. çok sık rastladığımız hatalardan birisi budur, ticari kaygılarla yahut bilgi eksikliğinden kaynaklı çok sayıda noktadan yapılan hacamat… bir seansda 10 -15 noktadan yapılan hacamat şifadan çok hastalıkları celbedebilir. ideali 3-5 noktadır. fazlasının yararı olmaz. Bu ifadeler genele şamildir, istisnası her zaman olabilir.

 82. tenzıle diyor ki:

  dogum lekelerım ve mıgrenım var fayda edermı

 83. gulunaydin diyor ki:

  hacamatla ilgili arastirma yaparken sitenizi gordum ben yurt disinda yasiyorum hep migrene iyi geldigini bahsediliyor fakat kizimin her gun basi agriyor migren degil istinasiz her gun bas agrisi var hacamatin buna faydasi olurmu tesekkur ederim simdiden cevabiniz icin

 84. umit diyor ki:

  selamun aleykum hocam ben amsterdamdan yaziyorum benim rahatsizligim 18 yildan beri yarim bas agrisi sag taraf her sabah kalktigimda bas agrisla uyaniyorum benim butun gunumu mahfediyor 18 cesit ilac kullandim ama faydasini gormedim suan kullandigim ilac avamigren biraz olsun dindiriyor ben bu agrilarimdan ve ilaclardan beni kurtara bilirmisiniz yazin izne geldigimde olabilir kac seans gelmem gerekiyor ne yapmam gerekiyor yardimlarinizi bekliyorum adres olarak size cok yakinda oturuyorum.

 85. BILGE diyor ki:

  S.A.Hocam,hicri 17 sinden once yapilan hacamat fayda vermez mi?Aydinlatmanizi rica ederim.

  • Admin diyor ki:

   aleykümselam. peygamber efendimiz hacamatı tavsiye ettiği günler olmakla beraber yapılmamasını tavsiye ettiği günler de bulunmaktadır. Hicri takvime göre 15 ile 25 i arasında yapılmalı. Çarşamba cuma cumartesi günleri yapılmamalıdır.

 86. Fatma TOPAL diyor ki:

  Selamun aleyküm . Efendim ben 10 yıldır obsesyon tedavisi görüyorum şu anda da 2 ilaç kullanıyorum)abilifay ve cipreleks). Bu ilaclardzn kurtulup bir cocuk daha yapmak istiyorum Allahın izniyle. Ne yapmam gerekir. Lutfen bir cevap bekliyorum. Saygılarımla…

  • Admin diyor ki:

   Aleykum selam düzenli olarak aylık periodlarla hacamat, 8-12 seans tıbbi sülük tedavisi, bitkisel takviyeler, beslenmenin tavsiyelerimiz doğrultusunda düzeltilmesi, ve stresin kaynağının bulunup mümkünse ortadan kaldırılması..

 87. adil diyor ki:

  selamün aleyküm hocam. ben ücretlendirmeyi ve seans da kaç kupa çektiğinizi sormam da bi mahsuru varmı?

 88. Rıza diyor ki:

  Selamlar;
  Ben bir ay önce şiddetli vesvese, anksiyete bozukluğu , uykusuzluk, boyun fıtığı, alerjik kaşıntı, dizlerde çıtırtı ve üşüme, halsizlik yorgunluk, sabahları yataktan yorgun ve uykusuz kalkma gibi çeşitli nedenlerle hacamat oldum.
  Boyuk fıtığı en az % 80 azaldı. Şu an bazen hafif ağrı oluyor. Haccam bana boyun fıtığının sonraki seanslarla tamamen geçeceğini söyledi. uykusuzluk azaldı.. halsizlik, bitkinlik azaldı… dizlerde ağrı ve üşüme %90 diyebileceğim kadar azaldı ama tedavinin devam etmesi gerekiyormuş sol dizimden sağ dimime çok az siyaha yakın kan çıktı ki haccam bana hem sağ dizimde hem sol dizimde sorun olduğunu sonraki seansta özellikle dizlerin değişik yerlerine hacamat yaparak sorunu giderebileceğini söyledi…İnsan kendini ruhsal sinirsel bedensel olarak daha olumlu hissediyor. şimdi kendimi daha hafif daha hareketli daha dinç daha canlı hissediyorum.Bundan sonra İnşaallah mümkün mertebe hacamat olmaya devam edeceğim.. Hacamatta çıkan kanı görseydiniz şaşardınız resmen pelte gibi yoğut kıvamında bazı yerlerinki açık kırmızı- bazı yerlerinki siyaha yakın oluyor.Yani çıkan kan normal kan değil buna emin olunuz.
  Hacamat olmak isteyenler kesinlikle korkmasınlar inanın korkacak birşey yok ama hacamat günlerine ve şartlarına özellikle dikkat etmeliler. Çünkü şifanın çokluğu ve azlığı bunlara göre değişebiliyor.

 89. damla yılmaz diyor ki:

  iyi günler,kansızlık ve tiroit problemi olan bir kişinin hacamat yaptırmasında bir sakınca varmıdır?varis ve gut rahatsızlığı için önericeğiniz yöntem hangisidir,sülükmü daha etkilidir hacamatta olurmu?cevabınızı bekliyorum

 90. recep diyor ki:

  selamünaleyküm hocam, ben emekli askerim. atışlardan dolayı özellikle sol kulağımda 13 yıldır işitme kaybı ve kulakta çınlama hışırtı sesleri var. ayrıca sinüzüt, faranjit ve boğazda gıcık mevcut. bunlar için ne kadar süreli nasıl bir hacamat uygulanır.
  birde ygs sınavına girecek oğlum için kafadan sülük hacamatı olurmu.teşekkürler.

  • Admin diyor ki:

   Aleykum selam, saydığınız rahatsızlıklar tıbbi sülük tedavisinin endikasyonuna giriyor, işitme kaybı olsun, sinuzit ve faranjitte hacamat tedavisinin belirgin bir faydası yoktur.

 91. damla yılmaz diyor ki:

  iyi günler,kansızlık ve tirodi olan kişinin hacamat yaptırmasında bir sakınca varmıdır?birde varis ve gut rahatsızlığına hacamatmı daha etkilidir sülük uygulamasımi?cevanınızı bkliyorum….

  • Admin diyor ki:

   Kan değerleri düşük olan kişiler hacamat olabilir ve faydasını da görürler fakat az sayıda kupa kullanılmalı. Varisde tıbbi sülük tedavisi endikedir, gut rahatsızlığında hacamat ve sülük beraber kombine edilmelidir.

 92. RECEP diyor ki:

  hocam, 16 yıldır kulak çınlaması, işitme kaybım var. aynı zamanda faranjitim var, boğazda gıcık yapıyor. hacamat etkili olurmu. kolay gelsin

 93. bahattin diyor ki:

  slm iyi çalışmalar. ben ms hastasıyım. hacamtın ms e faydası varmı ? nereden hacamat yaptırmalıyım. cevaplarsanız sevinirim…

  • Admin diyor ki:

   A.s. Hacamat tedavisi MS de tek başına çözüm değildir, atakların sıklığını azaltabilir ve şiddetini düşürebilir. MS’in sinir harabiyetine bağlı bir rahatsızlık olması hasebiyle sülük tedavisinde daha belirgin sonuçlar almak mümkündür.

 94. aysegul diyor ki:

  sa hocam acaba sizden kurs almak mumkun mu ? gerekli sartlar nedir? birde kurs icin tavsiye ettiginiz yerler var midir? tesekkurler

 95. su diyor ki:

  atesli hastaliklarda hacamat faydalimidir? hangi noktalardan yapilmalidir?

  • Admin diyor ki:

   hacamat uygulaması kronik şikayetler için etkilidir. Mikrobik hastalıklarda kullanımı yoktur.

 96. murat diyor ki:

  selamun aleyküm hocam. benim hacamatla ilgili bazı sorularım olacak. cevaplarsanız inşallah memnun olucam. hocam daha önce hacamat yaptırmadım. ancak sitenizde de belirttiğiniz gibi unutulan bir sünneti yerine getirmek niyetindeyim. hacamat süresi ne kadardır. ben nasip olursa manisadan gelmeyi planlıyorum. daha doğrusu burdan amasyaya geçerken ankaraya uğrayıp yaptırmak istiyorum. bu mümkünmüdür. tek seansta olurmu. illa üç noktadan mı olması gerekir, bu sayı artabilir mi. belirli günlerde yaptırılması hususunu okudum ama diğer günlerde yaptırmanın bir sakıncası varmıdır. cevaplarsanız çok memnun olurum. şimdiden teşekkürler.

 97. ersin diyor ki:

  Merhaba hocam bende bu siteyi nette seboreik dermatit için çağre ararken buldum.hacamat uygulaması seboreik dermatit tede etkilimidir? Bu hastalıktan tamamen kurtulmam mümkün mü bu yolla ve genetik saç dökülmeside var bende bunada iyileştirici bir etkisi olurmu hocam?

  • Admin diyor ki:

   Seboreik dermatitte bir aylık periodlarla hacamat uygulamasına devam edilirse ve tıbbi sülük uygulaması ile desteklenirse geçme ihtimali yüksektir. Beslenmenin düzeltilmesi ve stresin kontrol altına alınması da gerekir.

 98. şenay diyor ki:

  selamun aleyküm hocam bir soru sormuştım ama cevap gelmedi hergün bakıyorum.boyun düzleşmesine ve göz kuruluğuna hacamat iyi gelirmi ve hangi noktalardan yapılması gerekiyor.çok sıkıntıdayım lütfen cvp yazarsanız çok sevinicem

  • Admin diyor ki:

   a.s. boyun düzleşmesinde aylık periodlarla devam edilirse şifa olabiliyor. Göz kuruluğunun sebebini bilmemiz lazım. Strese yada alerjiye bağlı geliştiyse çözüm olabilir.

 99. Hakan diyor ki:

  selamünaleyküm volkan hocam bende askerde sitresten başlayan alopesia areata(halk dilinde saç kıran )var sizi tavsiye ettiler bu konuyla ilgili çalışmalarınız varmı96 yılında başladı şimdiden teşekkürler

 100. yavuz bal diyor ki:

  Selamun aleyküm hocam;

  Telefonlarınız mesgul çıkıyor.Size ulaşmak için ne yapabiliriz. Randevu almak istiyoruz…

 101. Havva Akgül diyor ki:

  Selamun aleyküm,
  sitenize hacamat üzerine arastirma yaparken rastladim ve diger sitelere göre bana daha profesyonel ve tatmin edici geldi. Kendim daha önce iki kere hacamat yaptirdim. Topuk dikeni ve dogum sonrasi kalan bel agrilarim elhamdulillah gecti. Bu muhtesem etkiyi kendimde gördügüm icin hacamat üzerine egitim almayi ve etrafimdaki insanlara yardimci olmayi cok istiyorum fakat yurt disinda oldugum icin kaynak bulmakta ve dogru kisilerden egitim almakta cok zorlaniyorum. Kendim dahiliye asistan doktoruyum. Hacamat ilmini ögrenip ileride hastalarima da uygulamak istiyorum.
  Bu konuda sizden yardimci olmanizi istirham ediyorum. Cevap yazarsaniz cok sevinirim.
  Simdiden cok tesekkür ederim.

  • Admin diyor ki:

   Aleykum selam hekim arkadaşlar için ayrı grublar oluşturuyoruz, Türkiyeye geleceğiniz dönemler için kayıt yaptırın.

 102. ramzan diyor ki:

  selamun aleykum hocam bende hacamat yaıtrdım kafamdan bacaklardan sırtan belden cok faydasını gorum ama hacamattan sonra bi uykusuluk coktu ogundur hep ilaçla uyuyorum ne yapmam gerekiyor

  • Admin diyor ki:

   Aleykum selam. hacamat uygulama öncesi tetkik yapılmalı, kişinin metabolik durumu, temel organların genel hali ve bazı başka kıstaslara göre kupa sayısı ve noktaları tayin edilmeli. Çok noktadan yapılan hacamatlar kişilerde metabolik sendroma, halsizliğe ve kiloya sebeb olabilir.

 103. hümeyra kaya diyor ki:

  selamunaleyküm … hacamatın uygullanmaması gereken halleri yazmışsınız zayıflıkla ilgili açıklama yapabilir misiniz? ideal kilomun biraz altında olduğum için aklıma takıldı

  • Admin diyor ki:

   Aleykum selam hacamat uygulaması kilo dengelemede başarılıdır. Kilo alamayanların uygulama neticesinde yukarı kilo kontrolu yaptıklarını görmekteyiz. Zayıflık hacamata mani değildir.Yaptırabilirsiniz.

 104. Asuman diyor ki:

  Selamunaleykum hocam,
  1. strese bağlı olan cilt rahatsızlıkları, daha doğrusu doktorların demesiyle egzema rahatsızlığına sizin hacamat tedavisi yarar sağlarmı?
  2. EVET ise, ramazan bayramı sonrası tedavi ettirmek isterim. Ne zaman bayram sonrası ne zaman, hangi günler, kaçtan kaça açıksınız?
  Hayırlı ramazanlar.

 105. yasemin diyor ki:

  hacamat yapılan bölgeye atılan çziklerde iz veya morluk kalıyor mu? yada ne kadaar sürede geçiyor …

  • Admin diyor ki:

   Uygulanan kupaların vakum etkisine bağlı olarak morluk olur, cilt tipine göre 3-15 gün içinde geçer. ENsizyonları muteakip iz kalıp kalmaması tamamen uygulayıcının bilgi ve yeteneğine bağlıdır, ensizyonların derinliği arttıkça faydasının da çoğalacağı gibi yanlış bilgilere sahip uygulayıcılara rastlıyoruz.

 106. gokce diyor ki:

  Selamun aleykum hocam ben 2 ay önce ilk kez hacamat oldum ve internette okuduklarim gibi pihtili ve siyah renk kan olmayip normal vücut kani gibi kan geldi simdi yeniden hacamat olmak istiyorum ama aklimda birkaç soru var aydinlatirsaniz sevinirim..
  1.ben yapi itibari ile zayif ve kansiz biriyim bunu belirtmeme rağmen Haccam bayan 5 yerden asagi hacamatin fayda saglamayacagini belirtti besinci hacamatta fenalastim az daha bayiliyordum ama cabuk toparladim çok şükür beş yerden asagi hacamatin faydasiz olduğu ile ilgili bilgi dogrumu ?
  2.dediğim gibi bende pihtili kan cikmadi kanimda çok az bir iltihap olduğu söylendi 2. Hacamati yaptirmalimiyim
  3.hacamat yapilirken pis kanin çekildiğini biliyorum Haccam denilen kişi hacamat yapilacak noktayi tam olarak bilmiyorsa tahmini yada göz yordamiyla yaptigi hacamat faydali olurmu ? Yoksa bu noktalar vücuttaki temiz kanimi ceker acil bilgi bekliyorum

  • Admin diyor ki:

   Aleykum selam, toksin çıkışı olmaması genelde 2 sebebe bağlıdır, ya antikoagulan (limon aspirin kiraz gibi kanı incelten) kullanımı yahut uygulayıcının kesileri derin uygulaması.. bu durumda derinin altında yoğunlaşan kılcal damarlardan temiz kan alınırki hacamatta hedeflenen bu değildir.

   2. husus 5 noktadan az uygulanacak kupa sayısının faydası olmayacağı meselesi, kupa sayısına göre fiyatlandırma yapan bazı haccamlara ait bir iddiadır.Uygulanacak kupa sayısında ayın pozisyonu, kişinin metabolizması, son bir yılda kullandığı ilaçlar, kupanın hacmi, kişinin kilosu ve enerji seviyesi gibi birçok parametre geçerlidir ve insanımızın bir çoğu için 5 kupa fazladır.

   bir diğer mesele de uygulama noktaları ile ilgili.. tetkik yapmaksızın her hastaya aynı noktalardan uygulama yapmak doğru değildir.

 107. ünal diyor ki:

  volkan hocam hem hacamatın faydaları arasında saç dökülmesine iyi gelir yazmışssınz hem de saçlarım dökülüyr hacamat iyi gelir mi diyen arkadasa kendi fotoğrafınıza bakmasını tavsiye etmişsinz bu çelişki değil miii

  • Admin diyor ki:

   saç dökülmesi hormonal ve strese bağlı olmak üzere iki çeşittir. Saç kıran gibi strese bağlı dökülmelerde hacamat çözümlerden biridir.

 108. samet diyor ki:

  s.a hocam. ben cumartesi günü hacamat oldum. ilk defa hacamat oldum. ama cumartesi günü ikindi ezanından sonra oldum. bu zararlı mıdır?

 109. sinan gunes diyor ki:

  S.a hocam bel fitigi var bende ve 10 gündür oturamayacak haldeydim 4 gün önce kayderide hacamat yaptirdim 11 kupa sağ bacaga vuruyordu agri olan yere kupalar oldu hacamattan sonra yüzde 50 duzeldim 1 ay sonra bir seans daha yapalim dendi size sorum 11 kupa bel fitogi bacağa uygulandı dogrumu yaptik burayo okuyunca kafamda soru isareti oluştu

 110. ramazan diyor ki:

  Selamun aleykum hocam dogum hapi kullanan birkisi hacamat yaptirabilirmi omuz agrilari icinveya herhangi bir agri icin

  • Admin diyor ki:

   Aleykum selam kastettiğiniz doğum kontrol hapı ise hacamatla bilinen herhangi bir etkileşimi yoktur.

 111. sevde diyor ki:

  Hocam selamlar.Ben yıllardır hepatit b taşıyıcısıyım.Bu hastalığım geçebilirmi hacematla.Teşekkürler

 112. suheyla diyor ki:

  iyi günler polikistik overim var 6 senedir çocuk sahibi olamıyorum hacamat yapılabilirmi

  • Admin diyor ki:

   Hacamat yapılmalı, kistik yapılarda açlık tedavileri ile hacamat, bitkisel destekler ve tıbbi sülük beraber uygulanmalı.

 113. Bayram EKİNCİ diyor ki:

  s a hocam. bugün numune hastanesinde iltihaplı romatizma tanısı konuldu ve ilaç tedavisi başladı (ömür boyu sürecekmiş). Hocam hacamatın iltihaplı romatizmaya faydası varmı, varsa en erken ne zaman yaptırabilirim.

  • Admin diyor ki:

   a.s. tüm romatizmal vakalar hacamatın endikasyonundadır, sülük tedavisi ile beraber uygulandığında daha kalıcı sonuçlar almak mümkündür.

 114. berna diyor ki:

  Allah rızası için yardımcı olun saçlarım dökülüyor hacamat iyi gelirmi saçkıran oluyorum küçüklükten beri hacamat düzeltirmi ne kullandıysam sonuç yok kıl kökleri kapandı avuç içi gibi kafamdaki baqzı bölgeler

 115. nuray diyor ki:

  selamun aleykum hocam! Traş olmamak için kafadan hacamat olmak istemeyenlere boyun arkasından yapılıyormuş diye duydum. Sizin bu konudaki görüşünüz nedir acaba? Boyun bölgesine hacamatın bir sakıncası yok mu? Bir de kafadan olmuş gibi etki eder mi?

 116. fatma diyor ki:

  hocam merhaba 5 yıldır vitiligo hastasıyım ve hacamat yaptırmak istiyorum faydası olur mu ? hayırlı cumalar.

  • Admin diyor ki:

   Aylık periodlarla hacamata devam edildiğinde vitiligonun her seansda gerilediğini görüyoruz. Beslenmeyi düzeltmek çok önemli. bitkisel yağlarla da desteklenmeli.

 117. busra 5252 diyor ki:

  S.a. hacamatta astım’a kaç seans yapılır

 118. Hasim diyor ki:

  S.a bende bipolar yani manik depresif hastaligi. Bu konuda nasil yardimci olabilisiniz?
  Allah razi olsun

 119. ersel diyor ki:

  KUPA TERAPİSİ

  HİRUDOTERAPİ

  AKUPUNKTUR

  REFLEXOLOJİ

  FİTOTERAPİ

  mrb ben ankarada hemsıreyım acaba bu egıtımlerı dısardan sızın calısanınız olmadanda alabılıyormuyuz sımdıden tesekkur ederım

 120. hanife diyor ki:

  Hocam ben 4 yıldır ulseratif kolit hastasıyım yani kalın bağırsağımin çıkış yerinde rektumdan 15 santim yara var,doktorlar bu hastalığı ömür boyu tasiyacagimi soyledir hacamat yaptırmak istiyorum faydasını gorurmuyum şimdiden Tesekkurler

  • Admin diyor ki:

   Şikayetleriniz stres kaynaklı olduğu için fayda görürsünüz, mutlaka bitkisel desteklerle takviye edilmeli, ve beslenme düzeltilmeli.

 121. kadir diyor ki:

  sa hocam.eşim sistemik lupus eritematozus hastası.hacamat önerir misiniz.Maddi faydalarını duyuyoruz,manevi faydalarını da Allah bilir

  • Admin diyor ki:

   A.s. aylık periodlarla düzenli devam edildiğinde ve beslenme düzeltildiğinde belirgin düzelmeler görüyoruz.

 122. suat diyor ki:

  S.a hocam dün bir yerde hacamat yaptırdım Vakumlar 5 dk falan takılı durdu ve Vakumların yarısı bile dolmadı ve bana iki hafta sonra tekrar gel o zaman daha fazla kan çıkar dendi birde hocam akşam 7 gibi yapıldı ve uygulayıcı ile yapılan süre benim içime çok sinmedi tam manasıyla bir hacamat ile benim yaşadığım durumu karşılaştırırsanız neler söylersiniz tekrar yaptıracağım ama aynı yere değil saygılarımla

 123. aysa diyor ki:

  S.a hocam. Bende fibromiyalji tanisi konuldu. Ve disk kaymasiyla birlikte omurga kemigimde egrilik var. Bu egrilikten dolayi sag kalcada asiri biyuklenmeden dolayi baski agri. Bu sikayetlerim icin ozelliklede fibromiyaljide tedaviniz nasildir, suluk atilir hacematmi yapilir.

 124. Fatma türk diyor ki:

  Selamun aleykum hocam benim annem 8 yıldır ms ve Behçet ve romatoloji arttı hastası ıkı ay oncesine kadar cok yutuyorum atak gecirdi belinde kırık olusmus ameliyat oldu simdi yuruyemiyor sadece ayaga kaldırıyor birkac adım atıyor hacamat yaptırmak istıyruz faydası olur mu?

 125. canan diyor ki:

  selamun aleykum hocam.benim şikayetim omuz,boyun ve baş ağrılarım var.o yüzden hacamat yaptırmak istiyorum.yalnız bir sorum olucak hamile bayanlara hacamat yapıyormusunuz? ve şu zamanlar hacamat yaptırma zamanlarımı?randevuyu ne zaman ve nasıl alalım?Allah razı olsun

  • Admin diyor ki:

   Aleykum selam hamile bayanlarda uygulama yapılmaz.Bazı noktalar erken doğuma sebebiyet verebilir.

 126. hoşsada diyor ki:

  Selamun aleykum hocam.duyrunuzu okuyunca çok üzüldüm.izmir den randevu almak için aramıstim ama anlaşılan hasta kabul etmiyorsunuz.tahmini ne kadar zaman alır tekrar hasta kabul etmeniz ??

 127. emine diyor ki:

  Merhaba size nasıl ulasabiliriz istanbula hacamat için geliyor musunuz veya istanbulda önerdiğiniz yerler var mı, ben de demir eksikliği var hacamat yaptırdım 2 kere ama bilmiyordum demir eksikliği olduğunu yeniden devam etsem sıkıntı olur mu birde rahim ağzı yarasi ve iltihabı için ne önerirsiniz. B12 değerinde çok çok yüksek değil ayrıca.

 128. Ercan diyor ki:

  S.A. panik atak rahatsızlığına iyi geleceğini duydum doğrumudur?

 129. ilknur diyor ki:

  s.a. hocam hacamat yaptirdim ense altindan sanirim kahil bolgesi tamamen et gibi pihtilasmis kan çıktı herhangi bir onemli bedensel rahatsizligim yok anlami ne olabilir cok merak ettim

 130. HATİCE diyor ki:

  Hocam hayırlı günler. Benim 11 yaşında bir oğlum var.Oğlum 6 aylıkken alerjik bronşit oldu. 7 yaşından sonra alerjik bronşial astım hastası oldu. Alerjik riniti var. Sinüziti var. Yıllardır antibiyotik kullanıyor. Ayrıca çok sık Boğaz enfeksiyonu oluyor. Hastalıkları bir yana kullandığı antibiyotiklerin haddi hesabı olmadığı için korkuyorum.Böbrek ve ciğerlerinde bir sorun çıkacak diye. Ben Antalya da yaşıyorum. Bir arkadaş hacamat yanında astımı için sülük tedavisi dedi.Acaba saydığım hastalıklar için hacamat mı yoksa sülük tedavisi mi daha iyi olur? 2. bir sorum ise Antalya da hacamat yada sülük için nereye başvurabilirim?

  • Admin diyor ki:

   Antibiyotiklerin en zararlı olduğu rahatsızlıkların başında allerjik astım gelir, antibiyotikler akciğerler üzerinde uzun vadede kalıcı hasarlara sebeb olabilir, doğal antibiyotiklere yönelin propolis ve arı sütü kullanın, hacamat ve sülük bahsi geçen hastalıklarda son derece tesirlidir.

 131. burak diyor ki:

  selamun aleyküm hocam hacamatın sigara bırakmayı neredeyse garanti ettiğini duydum. faydası olur mu,olursa nereden kaç seans uygulanması gerekir. Allah’a emanet olun.

  • Admin diyor ki:

   aleykum selam her türlü bağımlılık tedavisinde faydalıdır, otokontrolü arttırdığı teoride ve tecrübelerle sabittir, fakat ”garanti etmek” gibi ifadeleri kullanmak mümkün değil. Kısaca bağımlılığından kurtulmaya niyet etmiş bir kişinin iradesine hatırı sayılır bir katkısı olacaktır.

 132. Sirmali diyor ki:

  S.a hocam. Benim bel fitigi sorunum var. Aylardan beridir sag ayagima vurmus durumda. Agrilarim cok fazla. Fakat ben yeni dogum yaptim. Iki hafta oldu. Hacamat yaptirirsam bi sorun olurmu.lohusalikta hacamat yaptirilirmi Yada kansiz olarakmi yaptirmaliyim. Lütfen yardimci olurmusunuz

  • Admin diyor ki:

   a.s. genelde lohusanın 40 günü tamamlaması beklenir, ama hamilelikle tetiklenmiş fıtık hayat kalitesini ciddi manada tehdit ediyorsa ve hastada şiddetli halsizlik yoksa olabilir…

 133. leyla diyor ki:

  Bende be ararsaniz var en basta be en onemlusi hasimeto tiroiditi hipotiroid kabizlik egzama d vitamini eksikligi botun duzlesmesi erkek tipi sac dokulmesi alyuvarlarim tam sinirda dusmesine cok az kalmis dahada ne var bilmiyorum doktora gittikce cikiyor bir seyler Ben kayserideyim burda hacamada gittim dokuz yerimden yapti hacamati siz en fazla uc demissiniz aclik hacamat yada suluk hangisini tavsiye edersiniz

 134. izzettin engin akçora diyor ki:

  rabbimin güzelliği bereketi şefkati üzerinizde olsun hocam. Ben 170cm boyunda 100 kg olan birisiyim. aşırı sinirlilik, çok paniğim ve çar çabuk sinirleniyorum. boyun ve bel bölgemde ağrılarım var. Ben HACAMAT yaptırmak istiyorum rabbimin izniyle. size ulaşmak istiyorum hocam. Burada numaranızı bulamadım. engin_akcora@mynet.com adresinden iletişim bilgilerinizi sizden rica ede bilir miyim. Güzel rabbim bu şekilde bir ilmi size bahşetmiş. Bana yardımcı olursanız çok sevinir duacınız olurum.

 135. OSMAN diyor ki:

  selamünaleyküm ablam behçet hastası doktoru sülük yapılırsa buraya tekerlekli sandalye ile gelirsin demiş ağrıları yaraları ve şişleri var hacamat olsa nasıl olur yada sülük hakkında sizin düşünceniz nedir şimdiden teşekkürler

 136. Ayşe Nur diyor ki:

  selamun aleyküm hocam bel fıtıgından ameliyat oldum 15 gün sonra ayagımda ve ayak bilegimde karıncanmalar ve ceyran çarpma gibi agrılar oluyor belirleyemedigim agrılarda oluyor 6 senedir tedavisini bulamadım ne iyi gelir?

 137. Merve diyor ki:

  Selamun aleykum hocam ben sinuzit tedavisi olmak icin düşünüyordum hacamati bir arkadasim bana kafa ve yuz bolgesi icin yanak lar ve alin bolgesine uygulanacagini belirttiler.oralarin morarmasi muhtemel sizce yuz bolgesine yaptırılır mi .sonra iz kalma olasiligi var midir.

  • Admin diyor ki:

   aleykum selam yüz bölgesiden hacamat önermiyoruz, sinuzitte sülük tedavisi tavsye ediyoruz.

 138. Su diyor ki:

  Hayirli gunler, varikosel icin hangi noktalardan kac seans hacamati tavsiye edersiniz?

 139. uğur diyor ki:

  Selamlar.. benim bir hastam var.. 4 ay once kuyruk sokumundan kil donmesi ameliyati oldu.. ameliyattan 3 hafta sonra ise degisik bi hastaliga yakalandi.. degisik diyorum cunku belirtiler parkinson hastaligini isaret ediyor.. hastam henuz 30 yasinda.. gittigimiz hastanelerde yapilan tetkiklerin tamami temiz cikti.. ama doktorlarimiz parkinsonizm diyerek parkinson ilavlari kullanmasini soylediler ve suan ilac tedavisi devam ediyor.. ancak hic bir gelisme gozlenmedi.. bu sure zarfinda manevi bi hastalikta olabilecegini dusunerek gittigimiz hocalarda oldu.. herkes baska bisey soyledi yalniz hepsininde sahtekarliklari zaten yuzlerinden okunabiliyordu.. en son 2 gun once gittigimiz bir hocaya cok guvendik.. gerekli aciklamalariyla birlikte bizdeki hastaligin manevi bi hastalik olmadigina bizi inandirdi.. yalniz hocanin soyledigi sey su “hastanin beynine giden damarlarin biryerinde bir tikaniklik var ve bunun caresi doktorlarda bizde degil”.. simdi size soruma gelirsek hastamdaki sorunlar vucutta dikkatli bakildiginda gozlemlenebilecek seviyede titreme, vucutta surekli bir hareket istegi (hazir ol pozisyonunda dururken bile saga sola sallaniyor), yüzde kalici donuk bir ifade, yaptigi isin bian once bitmesini istemesi, surekli bir halsizlik (surekli uyumak istiyor yatiyor ama cabuk sıkılıp kalkiyor, bikac dakika dolasip yoruluyor ve tekrar yatmak istyor.. iste butun bunlarin parkinson oldugunu soyleyen doktorlar kesin teshis olarak parkinson diyemiyorlar.. sizin bu konuda bana yani hastama ne derecede faydaniz olur bunu bilmek istiyorum..

 140. Süleyman diyor ki:

  Selamunaleykum hocam
  hocam benim kuyruk sokumum kırıldı.Şuan mindere oturabiliyorum doktor da bunu önerdi ancak ağrılarım var.Sülük tedavisi bu ağrıya şifa olur mu?
  Şimdiden teşekkr ederm hocam

 141. Tuana diyor ki:

  Sayin hocam ben yillardir migren hastasiyim yasim 30 ve sürükli acile kaldirinmakdayim sorum su hocam hacamat migren tedavisinde tek ve sonun cözümüdür buna acil cevap bekliyorum iyigünlr hocam

 142. Abdullah Esen diyor ki:

  S.a. Hocam.
  Ben hacamat ve sülük tedavisini bir yerde aynı anda yaptırıyorum.Yani hacamat sonrası sülük yapıştırıp sonra gene kupa takıyorlar.Bu doğru mudur? diye soracaktım.
  Allah razı olsun…

 143. gülsüm diyor ki:

  Merhabalar benim bir yıl önce ssaclarimda dokulme ve kızarıklık başladı doktorlar ssaçkıran olmadığını ve bu saçların bir daha çıkmadığını söylediler . sülük tedavisi olur mu ssaclarimin arasındaaaçılmalarını ilerledi

 144. Anonym diyor ki:

  Selamunaleyküm.
  ben ikinci kez hacamat oldum. Ilk seferde 7 kupa vurulda bel ve omuzlara.

  Ikinci kez 11 kupa vuruldu boyun ve belime. Kafamada (en tepeye :) bi kupa vurdu hacamatci.

  Demir eksikligi (ve kilo sorunu) var bende. Bi hafta oldu yapali. Biraz sersemlik var üstümde.
  düzelirmi durumum? Demir hapi almaya baslayacagim yine..

  • Admin diyor ki:

   Aleykumselam. Son derece yanlış.. Uygulanan kupa sayısında suistimaller yahut bir bilgi kirliliği mevcut. Kupa sayısına göre fiyatlandırma yapan haccamların yanlış yönlendirmesi ve nekadar kupa o kadar fayda şeklindeki yaklaşım neticesinde uygulanan kupa sayıları her geçen gün artıyor. Uygulanacak kupa sayısı bu konuda tetkik melekesi olan bir uzman tarafından belirlenmeli, kupa sayısı ücretlendirmeye yansıtılmamalı ve bu konuda hastanın yönlendirmesi kabul edilmemelidir. En az 6 ay seanslara ara verin.

   • Anonym diyor ki:

    Allah razi olsun. Öyle yapacagim. Birde boyun ve sirtimda bir kac yerde izler kaldi. Üstünden geçince elimle hisedebiliyorum kesik atilan yerleri :(
    INSALLAH yapabilecegim biseyler vardir. Yardimci olursaniz sevinirim.

 145. dilek diyor ki:

  Sa.cok ciddi alerji,astım,kronik horgunluk,ödem,sindirim bozukluklarim,fibromiyalji ve bas agrilarim var bir kere dirtindan hacamat oldum ve cok faydasini gordum,hacamata devam etmek istiyorum fakat ozellikle alerji ve astim icin hangi bolgeden hacamat olmaliyim,bilgilendirirseniz cok memnun olurum,bursadayim oraya gelmem mumkun degil,burda ev arasinda steril sekilde yapan bir bayan haccama gidiyorum fakat bolgeler konusunda tecrubesiz,rahatsizliklarimla ilgili bolge tavsiye ederseniz cok memnun olurum tesekkurler

  • Admin diyor ki:

   as. noktaların sayısı ve lokasyonu tetkik neticesinde belirlenmeli, ama kalp, karaciğer, omuzlar ve c7 omuru üzerinden yapılacak uygulama faydalı olur inşallah. Seansların biri baş bölgesinden olmalı.

 146. NURSEL diyor ki:

  merhabalar ,sürekli boynum tutuluyor buna faydası var mıdır öğrenmek istiyorum

 147. mahmud diyor ki:

  selamu aleyküm hocam 31 yaşındayım 7 yıldır fmf [akdeniz ateşi]hastasıyım günde 2 defa colsin kullanıyorum dün hacamat yaptırdım kafamdan çıkan kan kupayı doldurdu ama diger sırt ve kalp arkasından yapılanlardan sadece çizik izlerinden başka bişe çıkmadı.sebebi nedir ne yapmalıyım.ALLAH RAZI OLSUN

 148. Mahmut diyor ki:

  SELAMÜ ALEYKÜM hocam 31 yaşındayım 7 yıldır fmf [akdeniz ateşi]hastasıyım günde 2 defa colsin kullanıyorum dün hacamat yaptırdım toplam 6 kupa yaptı biri kafamdan kafamdan çıkan kan kupayı doldurdu ama diger sırt ve kalp arkasından yapılanlardan sadece çizik izlerinden başka bişe çıkmadı.sebebi nedir ne yapmalıyım.ALLAH RAZI OLSUN

 149. umut diyor ki:

  slm hocam bende huzursuz bacak sendromu var hacamat yaptırsam faydası olurmu

 150. Basak diyor ki:

  S.a. Hocam.benm eşimde sperm kalitesi ve sayı azlığı var.hacamat yaptırdık 2 defa.ilkinde çok az kan gelmiş.ikinci için har yagıyla sırtını ovdur ısırgan otu çayı iç demiş.uuyguladık kan öncekine biraz daha iyi gelmiş ama yinede istenilen kan gelmemiş.ne yapmamız gerekiyor? Bu yapılan hacamatın yinede bir faydasını görür mü? 3. Hacamatı kasıktan sülük uygalayacak aynı sorunu yaşar mıyız?kısırlıga bir faydası oluyor mu bu şekilde?

 151. elif diyor ki:

  merhaba,ben bir buçuk ay önce kalbimin arkasından,omuzlarıman ve kuyruk sokumumdan hacamat oldum.Daha önce de 2 defa hacamat yaptırmıştım fakat bu defa başka tavsiye üzerine gittiğim farklı yerde yaptırdım.Bir aydır kalbim sırtım sol tarafım ağrıyor.Hatta göğsümde bir sorun var zannederek dahiliye doktoruna bile gittim.Kas gevşetici verdi.Ağrılarım hala geçmedi.Sizce bu durum normal mi?Hacamat sonrası ağrı olur mu?

 152. Fy cebeci diyor ki:

  İlk defa hacamat oldum işlem sırasında kupaların altı su topladı gelen sarı suyun (asitmiş)yaktığı söylendi10gündür yanık yarası tedavisiyle uğraşıyorum bu olağan birşey midir nasıl izah edrsiniz aynı şey tekrar başıma gelirse diye hacamattan gözüm korktu doğrusu ama vereceği şifaya da caanı gönülden inanıyorum(şifa , evvel allahtan tabi ki) selamlar

 153. Buket Er diyor ki:

  Merhaba havalar ile ilgili araştırma yapıyorum. 2 yıllık evliyim ve polikistik over hastasıyım. Çocuk sahibi olmak niyetiyle ve kendi kadın doğum doktorum un da önerisiyle havalar yaptırmak istiyorum. Yumurtlama yi uyardıgini söyledi hacamat tedavisinin bana… şimdiye kadar olan var mı acaba… Özellikle pco hastası olup hacamat sonrası çocuk sahibi olan… teşekkür ederim. Mümkünse Acilen cevap verebilir seniz çok sevinirim.Allah razi olsun.

 154. betül diyor ki:

  İyi günler hocam ben altı yıl önce kaygı bozukluğu nedeniyle antidepresan kullanmaya başladım dört yıl boyunca kullandım ilacı ama düzensiz kullandığım için bu sırakarda bende iki yeni hastalık daha oluştu saç koparma ve yalan söyleme hastalığı psikiyatride dürtü kontrol bozuklukları adı altında geçiyolar iki yıldır ilaç kullanmıyorum bu iki hastalığın geçmesi için tekrar antidepresan tedavisi öneriliyor ve ben kesinlikle istemiyorum hacamatın bu konuda bana bir faydası olur mu? Bu iki hastalıkta günlük yaşamımı çok zorlaştırıyor.

 155. Murat diyor ki:

  Selamlar,

  1. Sırt ve Kafa hacamatından 2 gün sonra detaylı kan tahlili yaptırdım.
  BAS, IG ve IG% değerleri epey yüksek çıktı. (Normalde hiç çıkmazdı)
  Neden olabilir?

  2. Anksiyete için ne önerirsiniz?

 156. Dr sami nayuna diyor ki:

  Volkan hocam merhaba.ankara ili icinde ozel alternatif tip poliklinigi kurmak istiyoruz.eger sizde uygun gorurseniz kendi konularinda uzman ekip arkadaslari ariyoruz.detayli gorusmek dilegiyle .tel: 5458753327

 157. kaan diyor ki:

  hocam öncelikle kolay gelsin,benim bir rahatsızlığım yok ama hacamatın faydaları hakkında çok duyum aldım,genel sağlığı korumak ve cücuttaki fazla kanı aldırmak için yaptıracağım,marmara bölgesinde(kocaeli,istanbul,bursa vs)tavsiye edebileceğiniz bir haccam varmı acaba,sonuçta bu işi yapan hiç tanıdığım yok,herkesede güven olmuyor,bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim,kolay gelsin

 158. hakan diyor ki:

  s.a hocam benim saçlarım her taraftan dökülüyor hacamat yapsam bi faydası olur mu

 159. Ahmet diyor ki:

  Selamün aleyküm hocam.Benim içimde huzursuzluk daralma ve vesvese hali mevcut, aşırı öfke var.Bu durumlarda hacamatın etkisi olur mu?Kaç seans gerekir?

  • Admin diyor ki:

   Aleyküm selam şikayetlerin kaynağına bağlı olarak tek başına şifa olabilir de, destekleyici mahiyette de olabilir. Saydığınız şikayetler ırsi ise genelde destekleyici tedavidir diyoruz. Seans sayısı kişinin durumuna göre değişir ama minimal seans sayısı aylık periodlar olmak kaydı ile üçtür.

  • yasin diyor ki:

   Hergün 4-5sayfa bakara suresi oku mümkünse 10 sayfa oku ve çokca tövbe et Allah şifa versin…

 160. Derya diyor ki:

  Selamün Aleyküm hocam, ankilozan spondilitte hacamatın faydası nedir ?

  • Admin diyor ki:

   aleykum selam 2-3 aylık periodlarla uygulanacak hacamat, çoğu ankilozan spondilit vakasında şikayetleri bitirir, ileri vakalarda özellikle omurga deformasyonunun başladığı durumlarda sülük ve akupunktur tedavileri ile desteklenirse ve çoğu hastada belirgin düzelmeler gözlenmekte.

 161. Fatma diyor ki:

  Selamun aleykum bacaktaki varisler için hacamat ve sülük tedavisi etkili olurmu

 162. MUHAMMET ÖZTÜRK diyor ki:

  SELAMUN ALEYKÜM HOCAM HACAMATIN MİDE VE REFLÜYE TEDAVİ EDİCİ ETKİSİ VARMI DIR MİDE YANMASI GÖĞÜS KAFESİNE DOĞRU VURMAKTADIR. TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN

 163. Kadir diyor ki:

  Selam in aleykum,
  Hacamat yapılırken çok az kan gelmesinin sebebi nedir hocam.

 164. Fatih diyor ki:

  Sayın hocam hamilelere hacamat yapılabir mi yapılırsa bir zararı yada faydası varmıdır ?

  • Admin diyor ki:

   Yapılmamalı, uygulayıcı ilgili reflex noktalarını bilmiyorsa farkında olmadan bir erken doğum sürecini tetikleyebilir. Manevi problemleri olan kişilerde nadir de olsa bebeğin olumsuz etkilenme ihtimali de vardır. Yeterli birikimi olmayan kişiler ise kesileri derin uygulayarak yada fazla sayıda kupa uygulayarak annenin bazal metabolizmasını düşürebilir, gebelik sürecine menfi tesir edebilir.

 165. ersoy erdem diyor ki:

  Öncelikle soru cevap köşesi çok bilgilendirici. Teşekkür ederiz. Ben hacamat yaptırmadan önce 100 mg coraspin aldım. Haccam problem teşkil etmeyeceğini söyledi ve hacamat yaptırdım. 8-9 kupa uyguladı. Bir sorun olur mu? Şu aşamadan sonra yapmam gereken bir şey var mı?

 166. emin diyor ki:

  HOCAM BANA BEYİNDE KILCAl DAMAR TIKANMASI TEŞHİSİ KONULDU BEN DÜŞÜMDÜM DE HACAMAT YAPILIRSA BU HASTALIKDAN KURTULABILIRMIYIM

 167. Nilgün diyor ki:

  Selamun aleykum hocam bundan 4 sene once asiri panik atak ve olum korkusu yasadim bu sikintilarim in ustune kendime ve cevreme yabancilasma hissi olustu…kafa hacamati oldugumda haccam uzerimde bir buyunun olabilcegini soyledigi sene icerisinde aileme yapilmis olan 2 muska cikti evimizde en cok etkisi bana vurmus..fakat benim sikintilarim gala devam ediyordu takintilarim okb anksitiye ve evlilik ve depresyon ust uste geldi suan 3 aylik oglum var ve ben pskyatri hastanesinde tedavi goruyorum ailem esim ve cocgum iylesmemi 4 gozle bekliyorlar ozelli ben ise ubudiyetim ve yuvam icin istiyorum nasib olursa.sorum su bu pskolojik rahatsizliklarim icin nasil bir hacamat ve suluk tedavisi uygulanabilir ilac kullanirken suluk ve hacamat yapilabilinirmi ve dogumumu yapali daha 3 ay oldu bir suresi varmi yardimci olursaniz cok sevinirim simdiden Allah razi olsun

 168. Nur diyor ki:

  Hafıza için hangi bölgelerden en fazla kaç seans hacamat olmalıyım

 169. hulya uysal diyor ki:

  Sayin hocam sanirim siz yapmiyorsunuz peki nerede yaptirabiliriz hacamati

 170. MG diyor ki:

  Hacamat yaptırmak istiyorum. Ama Ankara da bu konuda ehil birini bulamadım. Sizinle nasıl iletişime geçebilirim.

 171. Demet diyor ki:

  Siz hacamat yapıyor musunuz? Bakıyorum ama bulamadım iletişim numarası da yok soramadım. Buradan sormak zorunda kaldım. Benim yıllardır süren migrenim var ve yaptırmak istiyorum. Yardımcı olur musunuz?

 172. Kutay diyor ki:

  Selamün aleyküm.

  Özellikle bel fıtığı ve bel ağrılarım için ayrıca Peygamberimizin sünneti olması nedeniyle hacamat yaptırmak istiyorum. Ancak bu konuda ehil olan ve steril şartlara uygun hacamat yapan bir yer arıyorum. Sitenizde sizin sadece eğitim hizmeti verdiğinizi anlıyorum. Eğer hacamat hizmeti de veriyorsanız iletişime geçmek isterim. Telefon numaranızı göremedim.

 173. Cihan diyor ki:

  Selamunaleykum hocam hayırlı günler bende bir cilt hastalığı olan hailey hailey hastalığı mevcut doktorlar bu hastalığın geçirici bir tedavisi yok nüks edecektir demekte hacamatın bu hastalık üzerinde etkisi varmıdır boyun koltuk altı ve kasık bolgesinde yaralar olusmakta hacamat ve sülük tedavisi olsam hastalığım iyileşirmi şimdiden teşekkürler

 174. dilek diyor ki:

  Selamun aleyküm Volkan hocam sabah namazından sonra sitede olan tüm soru cevapları okudum.Rabbim dermansız dert vermesin inşallah… hacamatın faydaları ile ilgili yazdığınız şeyler bana da ümit verdi. Benim dizlerim 15 yıldır ağrıyor en son bir doktor doğuştan doku fazlalığı var dedi şimdilik tek dizden ameliyat oldum 1 sene de toparladım tam iyileştim diye sevinirken ameliyatın akabinde ameliyatlı ayak altında ağrım başladı yapılan tetkiklerde TABAN DÜŞMESİ tanısı kondu ve tabanlık verildi. Taban düşmesinden hacamatla kurtulabilir miyim? 3 yıllık evliyim ve yürümeyi zorlaştıran bu etkenler psikolojik olarak da beni çok yipratiyor vesvese ve huzursuzluk yaşatıyor. Eşimle çocuk sahibi olmak istiyoruz ama her defasında sağlıkla ilgili çıkan bu ve başka bi kaç aksilik beni çok üzüyor.İnşallah cevap verirsiniz inşallah taban dusuklugunden ve kaynaklı ağrılarımdan kurtulurum:( Şimdiden Allah razı olsun.

  • Admin diyor ki:

   Aleykum selam, taban düşüklüğü operasyonu müteakip nekahat döneminde meydana gelen kas zaafiyetinden kaynaklanıyorsa akupunktur tavsiye ederiz, eğer ameliyatta ilgili bölgedeki sinirlerde hasar meydana geldiyse sülük tedavisinin endikasyonuna girmektedir.

 175. Muhammed diyor ki:

  Merhaba hocam. Ben daha önce sırttan tarama hacamatı yaptırdım. En önemli şikayetim sınavlara hazırlık süreci ve buna bağlı sıkıntı,stres, daralma. Birde derslere odaklanamama.. Birde saç dökülmesi ve baş ağrısı problemim var. Bunlar için kafa hacamatı çokça tavsiye ediliyor. Kafa arkasına 3 tane yaptıracağım ancak buna ek olarak vali noktası denilen tepe noktasına da yaptırmayı düşünüyorum. Çok faydası olduğunu duydum. Özellikle muhakeme gücünü arttırması gibi. Sizce kafaya aynı anda toplamda 4 tane yaptırmam uygun olur mu. Saçlarımı ona göre tamamen kazıtacağım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

 176. Tugba diyor ki:

  Selamun aleykum ben bugün hayatımda ilk defa hacamat yaptırdım omuz ve kalp hizasına ama ustunden 12saat geçmesine rağmen kalp hizasında olanda sızıntı şeklinde kan geliyor bu durum normal mıdır

  • Admin diyor ki:

   Aleykum selam, kesinlikle normal değil, ensizyonlardan gelecek sızıntı ancak kupanın negatif basınç etkisiyle olmalıdır, evde mevcut ise kantaron yağı uygulanmış bir pamuğu sızıntı olan bölgeye bandajlayın. Kesilerin derin uygulanması en sık rastladığımız hatalardandır ve toksin yerine venoz, toksik içeriği olmayan temiz kan çıkmakta dolayısı ile uygulamanın faydası olmamaktadır.

 177. Filiz Gönüllü diyor ki:

  Hocam Tıp ögrenci olan gelinim hacamat kursu almak istiyor.
  Gün ve saat hakkında nasıl bilgi alabiliriz

 178. Ruveyda diyor ki:

  Ilkbaharda hacamatin bir yil sifa bulmaya vesile olacagi soyleniyor en uygun gun ne zamandir cevabiniz icin simdiden tesekkurler Allah razi olsun

 179. semra diyor ki:

  Hocam ben iki gün önce hacamat yaptırdım, hacamat yapılan kahil bölgesi de ben bulunuyordu,fakat internette bir yerde ben bölgesine hacamat yapılmaması gerektiğinden bahsediliyor ,hocam tekrar hacamat yaptırmam gerekecek yani kahil noktasında ben olduğu için şimdi ne yapacam hocam yol gösterin lutfen

 180. selda Yüksel diyor ki:

  Hacamat kursu almak istiyorum.

 181. Gülcan solmaz diyor ki:

  Hocam ilkdefa 2 nisan cumartesi yaptırdım hacamat.tekli gün olmayışı vecumartesi oluşu nedeniyle içime bir endişe düştü.günleri hakkında bilgim yoktu.yapan kişi bu tarihin uygun olduğunu söylediği için yaptırdım bu tarihte.sizce yanlış bir tarihmiydi bu ?

 182. ayşe diyor ki:

  Merhabalar hocam bi arkadaşım için soruyorum kendisi kemoterapi ve radyoterapi den sonra böbrekleri özellikle bir tanesi %18 çalışıyor sorum hacamat ve sülük tedavisinden sonra böbrekler yüzde 30 .40.50 gibi artışlar olurmu kendisine tıp doktorları umut yok demişler Teşekkürler

 183. Mine diyor ki:

  Selamun Aleyküm,dün Hacamat yaptirdim,cok halsizlik oldu uyuma ihtiyaci hissettim,bugün hala uyuma ihtiyaci hissediyorum normal mi acaba?kulak ugultusu da var ara ara.basimdan 3 adet ve sirtimdan 11 adet yapildi.
  Simdiden tesekkür ederim.

 184. ceylan diyor ki:

  Selamun aleykum hocam bende vesveseyle gelen panik atak var Hacamat yaptirmayi cok istiyorum ama kansizlik demir eksikliği var Ne yapabilirim ?

 185. Oguz diyor ki:

  Sac kiran icin hacamat olurmu hocam ise yararmi

 186. yusuf diyor ki:

  boyun fıtığım var ve daha evvel Van da 2 kez hacamat yaptırmama rağmen ciddi bir faydasını göremedim ama ben yine de hacamat yaptırmak istiyorum. Boyun fıtığından dolayı çok kötüyüm yardımlarınıza ihtiyacım var ve Ankaraya geleceğim kısa süre içinde . Sizinle nasıl irtibat kuraibliriz

 187. Cihan diyor ki:

  Selamunaleykum hocam hayırlı günler bende bir cilt hastalığı olan hailey hailey hastalığı mevcut doktorlar bu hastalığın geçirici bir tedavisi yok nüks edecektir demekte hacamatın bu hastalık üzerinde etkisi varmıdır boyun koltuk altı ve kasık bolgesinde yaralar olusmakta hacamat ve sülük tedavisi olsam hastalığım iyileşirmi şimdiden teşekkür aaAllah razı olsun

 188. fatih öztekin diyor ki:

  selamun aleyküm hocam kurslarınız ne zaman başlıyor ve katılmak için şartlar nelerdir ücreti ne kadardır bu konuda bilgi alabilirmiyim

 189. demet diyor ki:

  selamun aleyküm hocam sülük yöntemini göz morlukları için yaptıranlar var sizler öneriyor musunuz ? nasıl oluyor birax bilgi verir misiniz ?

 190. Sema diyor ki:

  Merhaba ben mümkünse hacamat kurslarınız hakkında bilgi almak istiyorum ücreti ve günleri hakkında.. Ankarada fizyoterapistim.

 191. MURAT DERMAN diyor ki:

  S.a. hocam. bende aşırı şüphecilik yani paranoya rahatsızlığı var ve bu yüzden kafa arkasından hacamat olmak istiyorum. Ancak “GERÇEK TIP” isimli bir kitapta göz ameliyatı geçirenlerin kafa arkasında hacamat OLMAMASI gerektiği belirtiliyor. Ben 2014 yılı Haziran ayında gözümü lazerle çizdirmiştim. BU durum kafa arkasından hacamat olmama engel mi

 192. Öğretmen diyor ki:

  Selamun aleykum, 28 Aralikta ilk kez hacamat yaptirdim.Bir kupa başımdan, dört kupa sirtimdan olmak üzere 5 kupa kullanildi. Basimdan olurken bayilacak gibi oldum. Hacamat kurallarina uydum yeme icme vb. Hacamat sonrasi basimda ve vucudumun bazi yerlerinde gezinen bir sızı oldu. Birkac gun sonra gecti.Strese girdiğim bazi ailevi problemler oldu. Üzüldüğüm. Sinava hazirlaniyorum birde.28 araliktan önce doktora gittigimde tiroidim biraz yuksek cikti.Doktorda carpinti varmi diye sordu. Efor sarfedince carpintim oldugunu farketmistim. Hacamattan sonra tiroid hormonum duzeldi. Yaklasik 20 Ocak tan sonra boyun sirt agrisi,göğüs ağrisi, kalpte yanma, kolda uyuşma,carpinti, sirtimda bir agirlik, sabit bir noktaya bakarken başin öne arkaya sallanmasi sikayetleri ile doktorlara gittim. Yaklaşik bir ay teşhis konulmasi ile gecti vaktim. Sinüs tasikardisi yani kalpte ritim bozuklugu teşhisi konuldu. Beloc kullaniyorum. Hamdolsun epey faydasini gördum.Nabzim 78 civarinda normal. Kansizlik yok. Baska bir rahatsizligim yok. Cay, kahve kullanimini azalttim. Birde tarikattayim zikir dersim var. Dersimi gunun erken saatlerinde yapinca rahatliyorum. Zikir sayisini artirinca daha rahatladim.Kalp carpintisi ile yanma geçti. Lakin kalp hizamda bir sallanma oluyor. Bunun manevi oldugu soylendi. Doktorum da kuran kursu hocasi olup olmadigimi sordu. Degilim. Hocam 28 nisan persembe kalp hizasindan kahil ve c7 den hacamat yaptirmayi duşunuyorum. Haccam abla bu sekilde sifa olacagini soyledi. Bendeki kalp rahatsizligi maddi mi manevi mi anlayamadim. İlacimi bir kac ay daha kullanmam gerekiyormus. Hocam sizce hacamat ile nasil bir tedavi izleyelim. Nisan mayis yaptirinca haziranda ramazan ayinda hacamat yapilabilir mi. İki seans yeterli olur mu. Yoksa ilac tedavim bitince sonbaharda mi hacamat yaptirayim. 28 yasindayim.Allah rizasi icin cevap yazarsaniz duaciniz olurum.

 193. Ela diyor ki:

  Selamun Aleyküm hocam.Ben avusturyada ikamet ediyorum.Haziran ayında izine gelip hacamat eğitimi almak istiyorum dolayisiyla kurslari arastiriyorum.Sizinle irtibata gecmek icin mailine numara verebilir msnz ltfn

 194. Haccame Holland diyor ki:

  Selamun Aleykum
  Benimde bir sorum vardi bacaklarina lazer yaptirmis kisi (bir birbuçuk haftalik) Hacamat yaptirabilirmi???
  acil cevaplarlarsaniz sevinirim,

 195. Hid TUT diyor ki:

  S.a. Hocam bende polisitemi yani alyuvar fazlalığı var. bu durumda hacamat yapılır mı. faydalı etkisini görebilir miyim. anemide endike olduğunu okudum ancak polisitemi aneminin tam tersi, hacamat uygulamasının ters bir etki yapmasından çekiniyorum. bir öneriniz var mı?

 196. Hatice diyor ki:

  Merhaba hocam ben dizin kac bolgesinden hacamat olur vemoralan hacamat bolgesi daha iyi sonuc verir deniliyor ne kadar dogru

 197. Sakine diyor ki:

  Hocam ben hacamat kısmetse bugün akşam ilk defa yaptıracağım. Bugün yasak diye biliyorum ama akşam 7 gibi yapılır diye söylendi. Doğru mudur?

  • Sakine diyor ki:

   İyi günler hocam size daha öncede yazdım ama cevap alamadım. Ben hacamat yaptırdım ikinci kez(sırt bölgesi) yalnız ikisinde de yaptırdıktan sonra günlerce kalp atışım birden çok hızlanıyor(kalbimi zorluyor gibi). Neden kaynaklanıyor olabilir, cevap verirseniz çok memnun olurum. Acaba bana fayda vermiyor mu?

 198. Onur çalışkan diyor ki:

  Hocam merhaba ben gazi tıp ta son sınıf öğrencisiyim menisküs ve Çapraz bağ evre 1 problemim var ameliyat çözüm olmuyor hacamat düşünüyorum .ehli olmayana yaptırınca anlamı olmaz size olmak istiyorum ulaşabileceğim adres numara bulamadım Facebook dan size mesaj atmıştım sanırım diğer kutusuna düşmüştür dize faydası olur mu ve size olmam mümkün mü saygılar

 199. Ebru diyor ki:

  Hocam ben 15 senedir MS hastasiyim son 2 yıla kadar belli bile değildi ama şu an fazla iyi değilim yalnız ben hacamat ve sülük tedavisiyle çok fayda gireceğini düşünüyorum bir de psikolojik de çok bozuldu ona da faydası olur mu acaba?

 200. Esra diyor ki:

  Selamunaleykum hocam ben hacamat ve suluk tedavisi egitimi almak istiyorum amacim bu yil icersinde bir saglik-sifa merkezi acmak.kurs egitimi icerigi,uygulaması,suresi ve fiyati hakkinda detayli bilgi almak istiyorum..bir cok kursu netten arastirdim fakat sizin yazilariniz beni daha samimi geldi diyebilirim.cunku amac sadece ticari olmamali..ilimin ve bilimin birlesmesiyle olusan muazzam bilgilerden katilimcilari yararlandirmak ve mumkun oldugunca kendilerini gelistirmelerini saglamak olmali..bu yuzden sizinle en azindan tlfonlada olsa gorusup detayli bilgi almak niyetim..geri donus yapacaginizi umar hayirli gunler dilerim..

 201. Nilüfer diyor ki:

  İyi günler hocam… bende ve annemde çölyak (glüzen alerjisi) var… hayağımızı alt üst etti. ..ne yiyip icecegimizi bilemez olduk… bu bir bağırsak rahatsızlığı olması nedeniyle karın bölgesine hacamat ya da sülük yaptırmak bi çare olur mu ki diyete uymamak rağmen karın ağrısı hala geçmiş değil. .. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. ..şimdiden teşekkürler. .. iyi çalışmalar. ..

 202. hasan ali diyor ki:

  ankilozan spondilit hastasıyım hangi noktalardan hacamat olmam önerilir ve de ayda bir mi olmalıyım ilaveten sülük tedaviside olmak istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim

 203. Gül akgün diyor ki:

  Hacamat yaptırdım hocam ama yapılmayan üç yerde de kaşıntı ve şişlik oldu bu neye işarettir

 204. Ensar diyor ki:

  Hocam assalamunalaykum.önceliklle başarılar dilerim.hocam benim sorum geçen sene ilk defa hacamat olmuştum çok mükemmel derecede faydasını gördüm yani acaip dinçleştim ne kafa arısı ne sırt arısı hiçbişiyim kalmadı sırtımdan aşa doru 9yerden yapılmıştı ama küçük lastik pinematiklerle yani şu basınçlı kupalarla değil.bu yıl 4tane diz üstü bir tane iki göğüs arası ve 10tane sırt ve aşa doru yaptırdım şimdi 2gündür kafamda bi ağrı var alnımın üs tarafı gibi sağlı sollu sanki.hani böle oruçlu iken olurya öle işde.ne yapmalıyım bu durumda? Yurd dışında oldum için türkiyede yaptıramadım.hocam şimdiden teşekkürler.

 205. yalçın diyor ki:

  pursaklar da veya yakınında tavsiye edebileceğiniz bir hacamat yapan var mı

 206. yalçın diyor ki:

  ankara da hacamat yapacak güvenilir ve güzel bir yer arıyorum

 207. gülcan diyor ki:

  size nasıl ulaşabilirim

 208. Muhammed diyor ki:

  Merhaba hocam ben bugün sırttan beş yerden hacamat yaptırdım. Fakat hepsini toplasan anca bir kupa kan çıktı. Bir dahaki sefer kanın bolca çıkması için ne önerirsiniz?

 209. Hakan diyor ki:

  Selamınaleyküm kafamın arkasından hacemat yaptırdım sarı bir su geldi nedir acaba.

 210. rabia gültekin diyor ki:

  merhaba hocam biz bu hafta hacamat yaptırdık ve bazı insanların hacamat yapılırken ki çıkan kanda Allah yazıyordu arapça bu neden olur çok ilginç geldi. hatta hacamatı yapan kadın birisinde de la ilahe illallah yazıyor dedi ama onu görmedim. neden böyle bir yazı çıkıyor yada niye herkeste çıkmıyor?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP-SpamFree by Pole Position Marketing